AcasaCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Biletul zilei & ponturi 17.05.2013

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
nordvest
Admin

Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

MesajSubiect: Biletul zilei & ponturi 17.05.2013   Joi Mai 16, 2013 9:14 pm

DREAM TICKET

Ce este "Dream Ticket" ? "Dream Ticket" din punctul meu de vedere este o suma de predictii care adunate la un loc dau un bilet mai traznit , un bilet asa cum place majoritatii pariorilor , un bilet cu o cota frumoasa mult mai atractiva decat ce jucam noi , in mod obisnuit in fiecare zi.Evident , sansele de reusita ale unui astfel de bilet sunt mult mai mici , din punctul meu de vedere undeva la 10-15% , poate chiar mai putin , dar sincer cererea pentru astfel de bilete este foarte mare , asa ca am decis ca de acum inainte sa mai postez in cadrul acestei rubrici si bilete de genul acesta. Noi nici nu recomandam sa se joace intr-un astfel de mod, si vom contabiliza aceste pariuri in evidenta "Life is a wager" asa cum personal le vom juca ,single, dar pentru distractie si cu sume mici , merge si asa.Asta nu inseamna ca aceste bilete sunt puse doar sa ne aflam in treaba , la misto sau sa umplem aceasta pagina , dimpotriva in spatele fiecarei predictii stau ore de analize si chiar recomandam cu tarie sa se joace aceste predictii doar in modul "single" adica fiecare predictie separat sau cel mult in combinatii de 2 evenimente.Dar pentru cei mai visatori astazi oferim o cota de peste 6.75 ! Multa bafta !

Statistica "dream ticket" din ziua precedenta :

statistica evenimente single "dream ticket" anterior : 4 evenimente , 2 castigatoare , 1 pierdute , 1 returnat , miza 10 unitati pe fiecare eveniment in parte , profit : +4.80 unitati

total evenimente single pe "dream ticket"-uri : 20 evenimente , 14 castigatoare , 4 pierdute , 2 returnate ,miza 10 unitati pe fiecare eveniment in parte , profit : +69.50 unitati

profit calculat pe "dream ticket"-uri ca si bilete integrale : 5 bilete propuse , 3 castigate , 2 pierdut , miza pe un bilet 10 unitati , total net profit : +272.22 unitati

Ultima editare efectuata de catre nordvest in Lun Mai 20, 2013 1:27 am, editata de 7 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lifeisawager.sportsforum.biz
nordvest
Admin

MesajSubiect: Avancronica meciului Otelul - Ceahlaul   Joi Mai 16, 2013 9:20 pm

Avancronica meciului Otelul - Ceahlaul

17.05.2013, Galaţi, Stadion: "Oţelul", ora: 20:00, live Digi Sport 1
Oţelul Galaţi - Ceahlăul Piatra-Neamţ în Etapa 32 Liga 1

Oţelul Galaţi

După ce a pierdut cu 2-0 pe teren propriu, în fața "U" Cluj, echipa Oțelul Galați și-a recuperat punctele la Mediaş, unde a câştigat cu scorul de 2-1 în fața Gazului Metan. Echipa "roș-alb-albastră" a devenit una extrem de imprevizibilă, fiind capabilă să câștige sau să piardă atunci când nimeni nu se așteaptă. În urma victoriei de la Mediaş, formația lui Grigoraş & Dinu, s-a salvat matematic de la retrogradare, fiind practic în vacanță. Cu trei etape înainte de final, gălăţenii sunt pe locul 11 în clasament și chiar dacă ar câștiga toate punctele până la final, nu ar mai putea urca decât 2-3 poziții. Va urma un meci pe teren propriu cu Ceahlăul, pe care jucătorii își doresc să-l câștige, pentru că nu au uitat înfrângerea din tur cu 4-1 și pentru a se reabilita în fața suporterilor, după acel 0-2 cu "șepcile roșii".

Antrenorul Petre Grigoraş a confirmat că echipa "roş-alb-albastră" va fi condusă până la finalul acestui campionat tot de secundăul său, Marian Dinu, amânându-şi revenirea după intervenţia chirurgicală la care a fost supus în urmă cu trei săptămâni, când i s-a implantat un stimulator cardiac la o clinică din Braşov. Aflat la reşedinţa sa de vară de la Dărmăneşti, "Grig" se confruntă cu o altă probleme, generată de faptul că mulţi ani nu i-a fost depistată problema cardiacă şi astfel a fost sub un tratament inadecvat. "Partea bună din toată această poveste este că medicii au descoperit problema reală. Fusesem la investigaţii la Spitalul Militar, la cei mai buni specialişti, mai făcusem coronografii, dar abia după ce am ajuns la Urgenţe la Braşov s-a descoperit ce avea de fapt. Mi s-au prescris atâţia ani medicamente de care organismul nu avea nevoie, iar acestea au devenit ca un drog, s-a ajuns la dependenţă. Uşor, treptat, încerc să scap şi de asta. Nu vreau să revin până nu mă pun pe picioare complet. Nu-i exclus nici să renunţ de tot, îmi doresc să continui dar nu mai risc absolut nimic. Pentru mine, cel mai important cuvânt acum este răbdare", a spus Grigoraş.

Jucătorii echipei Oţelul au sărbătorit, miercuri, împlinirea a doi ani de la victoria împotriva formaţiei FC Timişoara, succes prin care gălăţenii deveneau campioni ai României pentru prima dată în istoria clubului.

Faţă de meciul de la Mediaş, antrenorul secund Marian Dinu nu are alţi jucători accidentaţi sau suspendaţi. Vor lipsi în continuare Silviu Ilie şi Alexandru Zaharia, care vor reveni abia în sezonul următor, dar vor reveni după accidentări Cristian Brăneţ, Gabriel Giurgiu şi Cleidimar Didi.

Echipa probabilă: Grahovac - Cojoc, Sârghi, Sg.Costin, Ljubinković - L.Iorga, Neagu, Filip - Astafei, Vancea, Štromajer; Echipa va fi condusă de antrenorul secund Marian Dinu.

Ceahlăul Piatra-Neamţ

Ceahlăul a pierdut meciul susținut la Piatra-Neamț cu rivala FC Vaslui, cu scorul de 2-0 și începe din nou să aibă emoții în privința menținerii în Liga 1. Patronul Gheorghe Ștefan l-a adus pe Viorel Hizo pe banca tehnică, cu trei etape înainte de final, sperând că experiența acestuia va ajuta Ceahlăul să nu retrogradeze. "Galben-negrii" sunt la doar 2 puncte de ocupanta primului loc retrogradant, astfel că vor avea mari emoții până la final. În această etapă, ei vor încerca să obțină cel puțin un punct în deplasarea de la Galați, sperând că la Cluj, Concordia să piardă în față CFR-ului. Va urma apoi un meci și mai important cu CSMS Iași, acasă, dar deocamdată nemţenii vor trebui să se concentreze la maximum în fața Oțelului, unde ar avea nevoie măcar de un punct.

Antrenorul Viorel Hizo speră ca echipa sa să obţină mâine prima victorie în deplasare. "Ceahlăul depinde de ea în momentul în care mergem şi jucăm foarte bine la Galaţi şi câştigăm meciul. Trebuie să mă uit însă în urmă. Echipa nu are nici o victorie în deplasare. Avem cele mai multe goluri primite, după Bistriţa. Probabil că din această cauză nu s-au obţinut puncte mai multe din deplasare. Este greu să vin şi să schimb ceva. Mă bazez pe organizarea jocului în aşa fel încât să pot avea şanse. Este uşor să spui că echipa nu este bine pregătită, că nu joacă, dar ar fi o lipsă de fair play. Echipa a jucat până acum şi chiar am apreciat jocul ei. Am simţit-o pe pielea mea. La Vaslui am câştigat greu, cu 4-3. În retur, s-a întâmplat ceva, pentru că echipa a obţinut doar 11 puncte, faţă de 20 în tur. Nu din cauza pregătirii, sunt convins. Se poate întâmpla să ai ghinion şi să nu dai gol", a declarat Hizo.

"Dulăul" speră să îşi aducă şi să îşi menţină jucătorii la un nivel maxim de concentrare pentru aceste ultime jocuri: "Nu este uşor, dar poate am eu experienţa necesară, tonul potrivit să determin jucătorii să fie mai concentraţi. Ca pregătire, este riscant să încerc să fac altceva. Poţi să îi dai peste cap. 4 puncte ar fi suficiente pentru salvarea echipei de la retrogradare".

Gheorghe Chivorchian a reanalizat şansele Ceahlăului în lupta pentru supravieţuire în Liga 1. "Măcar trei puncte, ne mai sunt necesare pentru a fi siguri de continuarea prezenţei în acest campionat al primei ligi. Cu trei puncte obţinute, ne salvăm, dar pentru un procent de 101 % siguranţă pentru evitarea retrogradării, ne-ar fi mai bune alte patru puncte. În aceste condiţii, nu cred că mai pot să apară noi 'surprize' la etapele ce urmează. Putem să câştigăm partida de la Galaţi, cu Oţelul. Echipa noastră a demonstrat că are forţă, încurcând pe Dinamo, echipă aflată pe val înaintea duelului cu noi", a spus Chivorchian.

Marc a primit cartonaş roşu în minutul 84 al meciului cu FC Vaslui, pentru un fault dur asupra brazilianului Cauê. Comisia de Disciplină a Ligii Profesioniste de Fotbal l-a suspendat două etape, astfel că fundaşul nemţenilor nu va juca cu Oţelul Galaţi şi CSMS Iaşi.

Mijlocaşul Adrian Gheorghiu a revenit la pregătire dar până ieri a făcut doar alergări.

Echipa probabilă: Jović - Dumitraş, Ichim, L.Cazan, Barna - Monroy, V.Achim - Bădescu, Golubović, Stana - Constantinescu; Antrenor: Viorel Hizo -nou-

Pronosticul RomanianSoccer.ro: Oțelul Galați - Ceahlăul Piatra-Neamț va fi un meci în care miza celor 3 puncte nu mai este importantă pentru gazde, în timp ce pentru oaspeți ar însemna enorm. După ce a câștigat la Mediaş, formația lui Grigoraş & Dinu este mult mai relaxată, pentru că a rezolvat problema retrogradării. În plus, "roș-alb-albaştrii" au primit și licența pentru sezonul următor, astfel că au un moral foarte bun înaintea întâlnirii cu Ceahlăul. Aceasta a schimbat antrenorul după ce a pierdut meciul cu Vaslui, Enache fiind înlocuit cu Hizo, conducerea sperând să declanșeze un șoc pozitiv în rândul jucătorilor. În mod normal, Oțelul Galați - Ceahlăul Piatra-Neamț este "meci de 1", pentru că echipa gazdă este mai valoroasă, însă rămâne de văzut dacă aceasta va dori mâine să câștige sau va avea milă de adversar și o va "ajuta" cu un punct sau trei.

În tur: Ceahlăul Piatra-Neamţ - Oţelul Galaţi 4 - 1 (1-0)
Au marcat: 1-0 1-0 Ionuț Bădescu (19), 2-0 Aloisio Mohamed (48), 2-1 Gabriel Giurgiu (73), 3-1 Daniel Stana (79), 4-1 Daniel Stana (88)

Echipa Oţelul Galaţi se află pe locul 11 în clasament Liga I România, cu 38p, iar Ceahlăul Piatra-Neamţ pe 13, cu 31p

sursa :romaniansoccer.ro
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Avancronica meciului CFR Cluj - Concordia   Joi Mai 16, 2013 9:24 pm

Avancronica meciului CFR Cluj - Concordia

17.05.2013, Cluj-Napoca, Stadion: "Dr. Constantin Rădulescu", ora: 19:30, live Dolce Sport 1
CFR 1907 Cluj - Concordia Chiajna în Etapa 32 Liga 1

CFR 1907 Cluj

CFR Cluj a terminat la egalitate meciul susținut la Brașov, scor 0-0, reușind astfel să nu piardă în fața acesteia de 39 de ani. Cu trei etape înainte de finalul sezonului, "feroviarii" au rămas pe un rușinos loc 9 în clasament. Meciurile din campionat nu mai au o importanţă prea mare, ei trebuind să se concentreze la returul semifinalei Cupei României cu Astra Giurgiu, care va avea loc la mijlocul săptămânii viitoare. În meciul de mâine cu Concordia Chiajna, "alb-vișiniii" vor încerca să câștige, pentru că în meciul precedent de pe teren propriu s-au făcut de râs cu CS Turnu-Severin, iar suporterii n-ar mai acceptă un nou eșec.

Terenul propriu e blestemul "feroviarilor" în acest an! Aceştia au izbutit "performanţa" de a nu câştiga niciun meci disputat pe arena din Gruia în 2013. Ciprian Deac nu îşi poate explica ce se întâmplă cu echipa sa în Gruia. "E o situaţie penibilă. Nu ştiu ce se întâmplă pe teren propriu. Afară suntem neînvinşi, acasă nu reuşim să câştigăm. Nu mai înţeleg nimic din fotbalul acesta. Sincer, eu unul nici nu mă pot uita la clasament", a declarat Deac.

"Trebuie să schimbăm ceva pentru că nu e bine pentru CFR Cluj să nu poate câştiga meciuri acasă. Nu-mi explic ce se întâmplă când jucăm în faţa propriilor suporteri", spune portarul Mario Felgueiras, completat de căpitanul Ricardo Cadu: "Nu există nici o explicaţie, dar e foarte greu să stai în faţa suporterilor şi să nu poţi să câştigi niciun meci", conchide acesta.

Preşedintele Iuliu Mureşan a comentat situaţia echipei sale care în acest sezon de Liga 1 nu s-a regăsit, având rezultate dezamăgitoare. "Singurul nostru obiectiv este calificarea în finala Cupei României şi câştigarea trofeului. Ne lipseşte foarte mult un vârf incisiv, care să bage mingea în poartă. Kapetanos e acel atacant, dar e la tratament. Noi vom încerca să câştigăm toate meciurile rămase, dar avem şi noi problemele noastre. E foarte mare diferenţă între ce am jucat în toamnă şi ce am jucat în primăvară", a spus Mureşan.

Vasile Maftei a fost eliminat în minutul 75 al meciului de la Braşov, după ce l-a faultat pe Buga din postura de ultim apărător. Comisia de Disciplină a Ligii Profesioniste de Fotbal l-a suspendat o etapă.

Echipa probabilă: Felgueiras - Ivo Pinto, Cadú, Piccolo, Camora - Mureşan, Muniru - Maah, Rui Pedro, Deac - Weldon; Antrenor: Eugen Trică

Concordia Chiajna

Concordia a obținut un punct prețios în meciul susținut la Chiajna cu Petrolul Ploiești, cu care a terminat la egalitate, scor 1-1. Din păcate pentru ilfoveni, Viitorul Constanța a bătut-o pe Gloria Bistrița, astfel că au ajuns din nou pe un loc retrogradant, cu trei etape înainte de finalul sezonului. Problema "galben-verzilor" este că în următoarele două etape vor întâlni adversari puternici precum CFR și Pandurii, astfel că le va fi foarte greu să câștige puncte. De trei etape ei sunt neînvinși, dar încă nu au câștigat măcar un meci în acest an. Obiectivul Concordiei în deplasarea de la Cluj este de a obține din nou un punct, care ar conta mult la finalul sezonului.

Antrenorul Ilie Stan a declarat că: "Mergem să jucăm cu CFR, să luăm puncte, să rămânem în Liga 1. Îmi doresc foarte mult să nu pierdem, au și ei o echipă foarte bună. Va dați seamă că vor juca pentru a prinde încredere înaintea jocului cu Astra", a spus Stan.

Sorin Ghionea nu se teme de CFR. "În acest an clujenii nu au învins pe nimeni. Au un lot valoros, dar echipa nu merge. Nu avem de ce să ne temem de CFR! Trebuie să fim concentraţi şi să credem în şansa noastră. Dacă Severinul a obţinut trei puncte în Gruia, noi de ce n-am reuşi să câştigăm măcar unul?", a afirmat Ghionea.

Antrenorul Ilie Stan nu are jucători accidentaţi sau suspendaţi pentru meciul cu CFR Cluj.

Echipa probabilă: Fl.Niţă - Belu, Leca, Ghionea, Bambara - Ispir, Novac - Serediuc, Purece, Zuluf - Wellington; Antrenor: Ilie Stan

Pronosticul RomanianSoccer.ro: CFR 1907 Cluj - Concordia Chiajna va fi un meci de vacanță pentru echipa gazdă, care probabil va menaja câțiva titulari în vederea retrurului semifinalei cu Astra Giurgiu și unul foarte important pentru formația oaspete, care are mare nevoie de puncte. Atât "feroviarii" cât și ilfovenii trec printr-o perioadă mai puțin bună, primii nereușind să mai câștige un meci de 3 etape, iar ceilalți de 14. La pretențiile unui club precum CFR, locul ocupat în clasament este dezamăgitor pentru fani, care se așteaptă ca favoriții lor să-i bată măcar pe cei de la Concordia. Echipa lui Eugen Trica are un sezon foarte slab în meciurile susținute pe teren propriu, unde nu a reușit în acest an să bată pe nimeni! Formația lui Ilie Stan nu a reușit nici ea să câștige în 2013 niciun meci, nici acasă, nici în deplasare, dar cu siguranță s-ar mulțumi cu un punct în Gruia. CFR 1907 Cluj - Concordia Chiajna este meci de 1, ar cam fi timpul ca fostă campioană a României să câștige și ea un meci acasă în acest an...

În tur: Concordia Chiajna - CFR 1907 Cluj 1 - 2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Rui Pedro (33), 1-1 Silviu Pană (56), 1-2 Modou Sougou (57)

Echipa CFR 1907 Cluj se află pe locul 9 în clasament Liga 1, cu 44p, iar Concordia Chiajna pe 15, cu 29p

sursa :romaniansoccer.ro
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Predictii, ponturi, banuieli   Joi Mai 16, 2013 9:44 pm

Predictii, ponturi, banuieli

* VIBORG are nevoie de un punct in meciul de la KOGE pentru a promova in prima liga din Danemarca.
- Viborg este pe primul loc in clasamentul formei si pe locul 2 in clasamentul meciurilor din deplasare: 15 6 6 3 23-18
- Koge e pe locul 10 din 12 in clasamentul meciurilor de acasa: 16 6 4 6 20-22
X2 are cota 1.45

* ANGERS mai are sanse teoretice sa promoveze in Ligue 1. E la 4 puncte in spatele lui Guingamp si mai sunt doua etape. Asadar, ar trebui sa castige meciul de acasa cu TOURS, o echipa fara motivatie.
- Angers este o echipa decenta acasa (18 10 4 4 27-15), iar Tours e slaba in deplasare (18 2 7 9 14-32)
Victorie Angers are cota 1.60

* AARAU nu ar trebui sa faca glume in meciul de la WIL (Elvetia 2) daca vrea sa promoveze. Bellinzona este la 5 puncte in spate, dar mai sunt 3 etape, iar in ultima etapa e meciul direct, la Bellinzona acasa
- Aaarau este pe primul loc in clasamentul formei si pe locul 2 in clasamentul meciurilor din deplasare
- Wil e pe 8 din 10 in clasamentul meciurilor de acasa
Aarau -0.5 are cota 1.87

* Astazi se joaca finala Cupei Spaniei. Sa speram ca va fi un meci deschis intre REAL MADRID si ATLETICO MADRID. Peste 2,5 goluri are cota 1.60

sursa : 24bet.ro
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Atletico incearca dupa 14 ani s-o invinga pe Real Madrid   Vin Mai 17, 2013 12:30 am

Atletico incearca dupa 14 ani s-o invinga pe Real Madrid

Fără victorie în faţa echipei Real Madrid, Atletico va încerca astăzi să rupă această serie negativă înregistrată în faţa rivalei din oraş chiar în finala Cupei Spaniei, programată să se joace de la ora 22.30. Misiunea echipei antrenate de Diego Simeone va fi dificilă, mai ales că meciul se joacă pe Santiago Bernabeu, în "fieful" echipei lui Jose Mourinho.

"Vrem să intrăm în istoria clubului. Lumea aşteaptă să scăpăm de acest blestem. Este momentul potrivit să scăpăm de această serie negativă", a declarat Gabi, mijlocaşul de 29 de ani al celor de la Atletico.

Pe Santiago Bernabeu, Atletico a mai câştigat de trei ori în Cupa Spaniei, în anii 1960, 1961 şi 1992.

Antrenorul Diego Simeone ştie că echipa sa e cotată cu şansa a doua, dar se bucură de acest statut. "Înaintea finalei cu Bilbao din Europa League, din 2012, dar şi înaintea Supercupei Europei cu Chelsea, tot anul trecut, nu eram favoriţi, dar am câştigat. Când e vorba de un singur meci, de o finală, orice se poate întâmpla. La o finală, presiunea apasă asupra ambelor echipe deci şi asupra favoritei".

Cel mai mult, Simeone pare să se teamă de viteza adversarului. "Adversarul are o viteză dificil de combătut mai ales de la mijloc în sus. Dar şi noi suntem periculoşi atunci când găsim spaţii. Echipa care va realiza o mai bună legătură înztre mijloc şi atac va fi mai aproape de victorie", a spus tehnicianul argentinian, fost mare jucător la Atletico şi Inter Milano.

Presiunea asupra lui Real ar putea fi cu atât mai mare cu cât "albii" au fost eliminaţi de Dortmund în semifinlele Champions League şi au pierdut titlul de campioană. Cupa spaniei ar fi un prilej să salveze ceea ce mai este de salvat din acest sezon.

Înaintea aceste finale, Jose Mourinho, dat ca şi plecat la Chelsea după încheierea sezonului, nu a apărut în faţa presei. A vorbit, în schimb, Sergio Ramos, unul dintre jucătorii emblematici ai Realului şi a spus cam cum stă situaţia: "Dacă vom pierde, va fi un eşec teribil în ceea ce priveşte trofeele. Dacă ne-am salva sezonul câştigând? Nu ştiu ce să zic. Ar fi bine să-l încheiem cu un trofeu. Dacă vom avea atitudinea potrivită pe teren vom câştiga".

O parte a presei spaniolei a început chiar să facă scenarii şi se întreabă: "Ce jucători de la Real se vor mai lupta pentru ca Mourinho să încheie cu un trofeu aventura la Madrid?".

Atacantul argentinian Higuain a fost întrebat de jurnalişti despre un eventual transfer la Juventus dar el a preferat să vorbească exclusiv de finala cu Atletico. "Eu sper să câştigăm acest meci, numai la el mă gândesc. Vrem cupa. Dacă voi reuşi să marchez, mă voi bucura, important e să câştigăm. Cred că e important să marcăm primii. Atletico este bună mai ales în apărare, cred eu. Dar orice echipă are punctele ei slabe. Este un mic avantaj faptul că jucăm pe stadionul nostru. Dar cred că jumătate va fi plin cu fani de la Atletico", a spus argentinianul.

Echipele probabile:

Atletico Madrid (4-4-2): Courtois; Juanfran, Miranda, Godin, Filipe Luis, Garcia, Gabi, Koke, Rodríguez, Costa, Falcao.

Real Madrid (4-2-3-1): D. Lopez, S. Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo, Khedira, Modric, Callejon, Kakà, Ronaldo, Benzema.

sursa : romaniansoccer.ro
Sus In jos
Ginel 'S bet

Puncte : 16
Data de inscriere : 16/05/2013

MesajSubiect: Ginel ' S bet   Vin Mai 17, 2013 12:33 am

Samantha Stosur (AUS) – Victoria Azarenka (BLR) - Azarenka castiga primul set - Castigat
Nadal R (Spa) v Ferrer D (Spa) - Nadal castiga primu set - Castigat
Real Madrid v Atletico Madrid - 3+ - Pierdut
COTA FINALA 2.18
Urmeaza sa se joace 100 lei --> 207.14 castig

Ultima editare efectuata de catre Ginel 'S bet in Vin Mai 17, 2013 11:01 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
piquebet

Puncte : 209
Data de inscriere : 10/04/2013

MesajSubiect: 17.05.2013   Vin Mai 17, 2013 12:47 am

Salutare tuturor . Pentru astazi am ales :
Tenis wta roma : errani - sharapova - 2 @ 1.20 rezultat : pariu rambursat
Fotbal Austria : Lustenau - Linz - over 2.5 @ 1.63 rezultat : 1-0 pierdut
Cota totala : 1.95 miza 100 castig : 0

Profit/minus : -100

Bafta !
Statitstica din 12.05.2013 (luna 2-a ) :
12.05.2013 : -75
13.05.2013 : +70
14.05.2013 : -100
15.05.2013 : +61
16.05.2013 : +118
17.05.2013 : -100

TOTAL : -26
Sus In jos
p3tyt

Puncte : 30
Data de inscriere : 16/05/2013

MesajSubiect: 17.05.2013   Vin Mai 17, 2013 1:47 am

Biletul zilei:

Meciurile zilei:

Meciurile zilei le vom juca si "single", 10 unitati/meci

Pronosticurile zilei:

Sus In jos
Papy

Puncte : 85
Data de inscriere : 12/05/2013

MesajSubiect: 17.05.2013   Vin Mai 17, 2013 3:01 am

Meciul Zilei
Koge – Viborg 2 Final 2-1
Cote Reale
4.00 3.60 1.70
Cote Bet365
2.70 3.40 2.40

=============================

Predictii:

Mersin Idman Y. - Gaziantep 2 Final 1-2
Cote Reale
3.80 3.20 1.90
Le Havre - Laval 1
Cote Reale
1.55 3.60 5.00
SV Horn - Hartberg 1 Final 2-1
Cote Reale
1.50 3.65 5.50
Falkenbergs - Brage 1
Cote Reale
1.50 3.80 5.70
Donji Srem - BSK Borca 1 Final 0-1
Cote Reale
1.50 3.45 6.30
CFR Cluj - Concordia C. 1
Cote Reale
1.30 4.00 9.00
Otelul G. - Ceahlaul 1 Final 3-2
1.60 3.40 5.20
Waterford - Wexford Youths 1
Cote Reale
1.60 3.70 5.00
Haladas - Lombard Papa 1 Final 2-1
Cote Reale
1.30 3.80 10.00
Carquefou - Le Poire sur Vie 1 Final 1-1
Cote Reale
1.70 3.00 5.30
Amiens - B.Peronnas 1 Final 0-0
Cote Reale
1.55 3.10 7.00
US Creteil - Paris FC 1 Final 1-1
Copte Reale
1.40 4.30 7.30
Honka FC - Jyvaskyla 1 Final 3-2
Cote Reale
1.55 3.80 4.70
Shakhter S. - BATE Borisov 1 Final 0-0
Cote REale
2.00 3.10 3.40
Sus In jos
sportbets

Puncte : 120
Data de inscriere : 17/05/2013

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 17.05.2013   Vin Mai 17, 2013 3:17 am

Barometrul presiunii blatului în Liga1! ”Regele” bate la ușa campionilor !

Presa din România începe, încet încet, să pună sub semnul întrebării corectitudinea câtorva partide din acest final de campionat. Se vorbește de 3-4 meciuri că ”ar putea” să fie o bălăceală de mizerie. Această suspiciune nu poate să fie decât una lăudabilă, însă plapuma ei este mult prea restrânsă. Fraților, vorbim de România, țara în care ți se fură și cancerul de prostată, așa că haideți să urcăm procentul de mizerie de la 30-40% la 80-90%.

Apropo de mizerie, astăzi este un nou termen în Dosarul Transferurilor, acolo unde cei mai mari bandiți din istoria fotbalului mioritic de la Decebal și Traian încoace (era să zic Cezar) însumează condamnări de peste 40 de ani. Cam puțin ce-i drept, noi speram la 70-80 de ani, sau 40, dar ani lumină. Dar haideți să nu mai vorbim despre desene animate, pentru că Justiția din România este mai coruptă decât condamnații ei, iar șansele să-i vedem pe Giovani, Victor, Meme, Borcea sauNețoiu căutând să convertească săpunul în gel de duș sunt minime.

Să trecem acum la oile noastre (Mamăăăă, cum a sunat asta) și să vedem procentele de mediocritate penală a fotbalului românesc din acest final de campionat!

CFR Cluj – Concordia, ultima dată a fost ”măcel”!

Era finalul sezonului trecut când pe banca cooperativiștilor revenea marele Fălcos, etern scos și reîntors în Gruia. A fost atunci perioada în care Reghe uimea Terra cu performanțele sale la Chiajna. Bătea ăsta tot ce prindea în acea perioadă. Cred că dacă i se dădea Barcelona o bătea și pe ea. Dar hai să nu exagerăm și să revenim la meciul curent. Păi, dacă ar fi să analizăm duelul de azi ar trebui să plecăm de la premisa că ”Arpi & Muri” nu-și mai permit un nou eșec pe teren propriu, întrucât, nu-i așa, au și ei onoare. ….. Ok, acum că v-ați oprit din râs, trebuie să spunem că totul e posibil în acest meci. Concordia poate fi o bancă de puncte extrem de profitabilă pentru clujeni, așa că… de ce nu ?

BPBL: 69,4% !

Oțelul – Ceahlăul, câtă iubire există între moldoveni ?

Cam puțină, dacă privim ultimul duel dintre estici, acolo unde FC Vaslui, deși spera la cupele europene cum speră Dinamo la Champions League, a bătut la Piatra Neamț și l-a lăsat pe nea Pinalti în lacrimi. Aceste lacrimi pot fi șterse la Galați, acolo unde Oțelul este capabilă de ”orice”. Pierde cu U, bate la Mediaș…acum?

BPBL: 53,2% !

Pandurii – FC Brașov, încă un 6-4 ?

Ultima dată când brașovenii au întâlnit o echipă de pe locul secund al Ligii 1, Petrolul, au pierdut cu 6-4. Fiind în grevă, ardelenii vor primii probabil și acum o căruță de goluri, numai că nu se știe dacă vor mai da 4!

BPBL: 29,8% !

Petrolul – Astra, bate Contra ?

Gurițele rele așa spun, că tânărul Cosmin Contra l-ar fi luat de jugulară pe Florian Bucșe Walter și l-a scos afară din vestiar ca pe un borfaș. Dacă într-adevăr așa stau lucrurile, înseamnă că antrenorul Petrolului este un om mare. Nu oricine are curajul să scoate mizeria afară din fotbalul românesc. Apropo de oameni mici, Petrolul dă piept cu o fostă echipă din Ploiești, Astra Giurgiu, iar o eventuală victorie ar cam stabili lucrurile la vârf. Nu e loc de amiciții.

BPBL: 13,5% !

FC Vaslui – Dinamo, ambiția lui Balint nu are preț..sperăm!

Ultimul meci a arătat un FC Vaslui destul de viu, mediocru în joc, însă totuși viu. Să fie oare mâna lui Gabi Balint sau o formă de moment ? Acest lucru îl vom afla la meciul cu Dinamo, o echipă pe care nu ai voie să n-o bați. Câinii era slabi și cu tot lotul apt, darămite acum, când le lipsesc jucători cheie.

BPBL: 43,8% !

Steaua – Viitorul, oare ce va fi ?

Cu titularii la bronzat prin insulele din Asia, Steaua primește vizita unui Gheorghe Hagi extrem de nervos, însă nu în jocul echipei ci în declarații. Acesta spunea acum câteva zile că ar fi de acord să rămână în Liga 1 dacă alții nu vor primi licența, asta deși Viitorul ar retrograda în dreptunghiul verde. Urât, foarte urât din partea simbolului fotbalului românesc. Rămâne de văzut ce va fi la meciul de duminică, acolo unde Steaua va alinia, se pare, un prim 11 ”suspect” de slab. Chiar și în cazul unei victorii a ”Regelului” este greu de cântărit gradul de corectitudine a partidei, întrucât Rocha, Costea, Lupu, Năstăsie, Bratu sau Râpă sunt tot jucători de retrogradare.

BPBL: 50,0% !

Gloria – CS Severin, totul pe olteni!

Singurul lucru care le-a mai rămas bistrițenilor pe acest final de campionat este onoarea. Dar vorbim prostii, de unde onoare la cel mai pătat club din istoria fotbalului românesc? În aceste condiții, Severinul nu are voie să plece fără trei puncte de pe ”Jean Pădureanu”.

BPBL: 57,5% !

Rapid – U Cluj, braț la braț!

Spre Liga 2, 3, 4, naiba știe unde vor fi izolate cele două
echipe. Cel puțin așa spun comisiile de licențiere. Meciul din această etapă, jucat și fără spectatori, nu reprezintă decât 90 de minute de chin.

BPBL: 0 % !

CSMS Iași – Gaz Metan, rezolvă Horoba!

Mediașul este salvată din toate punctele de vedere, astfel că ieșenii nu trebuie să-și facă absolut nicio grijă. Oricum, Horoba e la butoane, așa că Moldova trebuie să fie liniștită.

BPBL: 98,9 % !

sursa : networkedblogs.com
Sus In jos
silver20

Puncte : 79
Data de inscriere : 21/01/2013
Varsta : 35

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 17.05.2013   Vin Mai 17, 2013 4:03 am

azi la proiectul pauza/final am pus asa:
Mjallby vs Malmö X/2
Frejus vs Colmar X/1
Sus In jos
sportbets

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 17.05.2013   Vin Mai 17, 2013 6:44 am

New surebet with 0.58% profit

Match time:
2013-05-17 19:45
Match: FC Wil - Aarau FC
League: Switzerland - Challenge
Type: Final score
Profit: 0.58%
Overall stake: 1000.00 change
Odds 1: 4.55 (Pinnacle - Home win, Stake: 221.05)
Odds X: 4.03 (Pinnacle - Draw, Stake: 249.58)
Odds 2: 1.90 (Unibet - Away win, Stake: 529.37)

Ultima editare efectuata de catre sportbets in Vin Mai 17, 2013 6:46 am, editata de 1 ori
Sus In jos
sportbets

MesajSubiect: sure bet   Vin Mai 17, 2013 6:46 am

New surebet with 0.53% profit

Match time:
2013-05-17 19:20
Match: Falkenbergs - IK Brage
League: Sweden - Superettan
Type: Final score
Profit: 0.53%
Overall stake: 1000.00 change
Odds 1: 1.77 (Unibet - Home win, Stake: 567.95)
Odds X: 4.10 (5Dimes - Draw, Stake: 245.19)
Odds 2: 5.38 (Pinnacle - Away win, Stake: 186.86)
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 17.05.2013   Astazi la 6:27 am

Sus In jos

Biletul zilei & ponturi 17.05.2013
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: BILETUL ZILEI , PONTURI , BET INFO , ANALIZE , AVANCRONICI MECIURI & DECLARATII-
Mergi direct la: