AcasaCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Biletul zilei & ponturi 15.05.2013

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
nordvest
Admin

Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

MesajSubiect: Biletul zilei & ponturi 15.05.2013   Mar Mai 14, 2013 11:16 am

DREAM TICKET

Ce este "Dream Ticket" ? "Dream Ticket" din punctul meu de vedere este o suma de predictii care adunate la un loc dau un bilet mai traznit , un bilet asa cum place majoritatii pariorilor , un bilet cu o cota frumoasa mult mai atractiva decat ce jucam noi , in mod obisnuit in fiecare zi.Evident , sansele de reusita ale unui astfel de bilet sunt mult mai mici , din punctul meu de vedere undeva la 10-15% , poate chiar mai putin , dar sincer cererea pentru astfel de bilete este foarte mare , asa ca am decis ca de acum inainte sa mai postez in cadrul acestei rubrici si bilete de genul acesta. Noi nici nu recomandam sa se joace intr-un astfel de mod, si vom contabiliza aceste pariuri in evidenta "Life is a wager" asa cum personal le vom juca ,single, dar pentru distractie si cu sume mici , merge si asa.Asta nu inseamna ca aceste bilete sunt puse doar sa ne aflam in treaba , la misto sau sa umplem aceasta pagina , dimpotriva in spatele fiecarei predictii stau ore de analize si chiar recomandam cu tarie sa se joace aceste predictii doar in modul "single" adica fiecare predictie separat sau cel mult in combinatii de 2 evenimente.Dar pentru cei mai visatori astazi oferim o cota de 11.71 ! Multa bafta !

Statistica "dream ticket" din ziua precedenta :

4 evenimente , 4 castigatoare , 0 pierdute , miza 10 unitati pe fiecare eveniment in parte , profit : 33.50 unitati
total "dream ticket"-uri : 12 evenimente , 9 castigatoare , 3 pierdute , miza 10 unitati pe fiecare eveniment in parte , profit : +39.20 unitati
profit calculat integral pe "dream ticket"-uri : 3 bilete propuse , 2 castigat , 1 pierdut , miza pe un bilet 10 unitati , total net profit : +228.90 unitati

Astazi ,din cauza ofertei sportive destul de sarace "DREAM TICKET" a fost trimis prin mail doar acelora care in ultima vreme ,au sprijinit site-ul in desfasurarea activitatii noastre si din punct de vedere financiar , apeland la donatii.Va multumim pentru intelegere!

Ultima editare efectuata de catre nordvest in Lun Mai 20, 2013 1:30 am, editata de 7 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lifeisawager.sportsforum.biz
Slick

Puncte : 15
Data de inscriere : 09/04/2013
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: ??   Mar Mai 14, 2013 7:32 pm

H1 inseamna victorie Stephens cu handicap?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 15.05.2013   Mar Mai 14, 2013 8:13 pm

Slick a scris:
H1 inseamna victorie Stephens cu handicap?

exact , pariul inseamna victorie Stephens , cu handicap +3.5 game-uri
Sus In jos
Slick

MesajSubiect: Mdea   Mar Mai 14, 2013 9:43 pm

Pai pe biletul gratuit ati dat victorie Pennetta, de unde reiese ca una dintre predictii a fost data ca sa fie data (ca sa nu spun la misto). Am facut ieri un bilet pe care am luat 3 meciuri, intre care si pe al vostru legat de tenis pt ca la tenis nu prea ma uit si aveam incredere in ce ati mai dat. Dintre toate, doar asta nu mi-a iesit. Se pare ca pentru "privilegiati" este una, iar pentru "plebe" (a se citi "prostime") este alta.
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 15.05.2013   Mar Mai 14, 2013 10:57 pm

Slick a scris:
Pai pe biletul gratuit ati dat victorie Pennetta, de unde reiese ca una dintre predictii a fost data ca sa fie data (ca sa nu spun la misto). Am facut ieri un bilet pe care am luat 3 meciuri, intre care si pe al vostru legat de tenis pt ca la tenis nu prea ma uit si aveam incredere in ce ati mai dat. Dintre toate, doar asta nu mi-a iesit. Se pare ca pentru "privilegiati" este una, iar pentru "plebe" (a se citi "prostime") este alta.

Total nefondat , comentariul tau ca sa nu spun deplasat.
In primul rand puteau iesi ambele variante castigatoare , cele 2 predictii nu se contraziceau iar in analizele noastre am luat in calcul un meci echilibrat intre cele doua jucatoare , chiar daca am vazut-o favorita pe Penneta.Astfel , in cazul unei victorii a italiencei cu un scor strans (de exemplu 6-4 , 7-6 sau 1-6 , 6-1 si 6-3 si exemplele ar putea continua) PARIUL AR FI FOST CASTIGATOR IN AMBELE CAZURI.

Noi nu dam predictii ca sa ne aflam in treaba , dimpotriva jucam toate predictiile postate.Pe de alta parte tu nu esti obligat sa joci dupa predictiile noastre ,iar daca o faci iti asumi raspunderea faptelor tale si mi se pare total incorect si nejustificat sa ne analizezi munca dupa un pariu si sa te faci ca nu observi cele aproape 8 luni de profit oferite in mod gratuit oricui a dorit sa beneficieze de munca noastra.

Din alt punct de vedere pentru noi nu exista "prostime" , imi pare rau ca ai o astfel de parere despre tine , exista doar oameni care ne sprijina mai mult sau mai putin si oameni care nu o fac deloc sau mai mult decat atat , isi petrec timpul criticand munca altora desi in viata lor nu au oferit nimic nimanui.Daca cea de-a doua categorie nu ne intereseaza si incercam sa nu o bagam in seama pentru prima categorie de oameni, cea care ne sprijina intr-un fel sau altul , nu neaparat financiar , incercam sa facem si noi ceva mai mult , in limita timpului disponibil , si oferim suplimentar acele predictii din "dream ticket".

Dar ,acel "dream ticket , este oferit de multe ori , tuturor , pacat ca nu ai avut timp sa observi si asta , de exemplu acum 2-3 zile a fost postat un "dream ticket" cu 5 predictii castigatoare , inclusiv o cota totala de 14.49. Nu suntem noi de vina , ca tu joci cand iti aduci aminte si cand vrei.Pana la urma e treaba ta , dar putin respect , meritam si noi macar pt munca pe care o depunem.In rest , numai de bine!

Sus In jos
Slick

MesajSubiect: Romanisme!   Mar Mai 14, 2013 11:15 pm

Culmea e ca urmaresc site-ul de ceva vreme. In toate comentariile voastre, din 3 cuvinte doua sunt despre respect. In momentul in care te decizi sa faci un site cu inscriere gratuita si sa pui la dispozitia celorlalti predictii gratuite, trebuie sa-ti asumi si critica. Nu prea va convin criticile aduse nici pe feisbuc si nici aici. Mai lasati-ne cu texte gen "putin respect", "altii critica desi nu au oferit nimic nimanui" etc.. Eu mi-am spus parerea si atat, iar tu ai tras concluzia ca joc cand imi aduc aminte (!!??!!) si ca nu apreciez munca de 'nspe luni. Daca vei continua sa fii atat de rigid in relatia cu ceilalti, va fi ok. In rest, numai de bine.

p.s.: dupa acel prim dream ticket castigator despre care tot trambitati, a urmat unul pierzator.
Sus In jos
piquebet

Puncte : 209
Data de inscriere : 10/04/2013

MesajSubiect: 15.05.2013   Mar Mai 14, 2013 11:22 pm

Salutare .
Dolgopolov - Wawrinka - 2 @ 1.53 - pariul se ramburseaza
Ramos - Kohlschreiber - 2 @ 1.61 - rezultat : 0-2 castigat
cota totala : 2.46 miza 100 castig : 161

Bafta .

profit/minus : + 61
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 15.05.2013   Mar Mai 14, 2013 11:29 pm

Slick a scris:
Culmea e ca urmaresc site-ul de ceva vreme. In toate comentariile voastre, din 3 cuvinte doua sunt despre respect. In momentul in care te decizi sa faci un site cu inscriere gratuita si sa pui la dispozitia celorlalti predictii gratuite, trebuie sa-ti asumi si critica. Nu prea va convin criticile aduse nici pe feisbuc si nici aici. Mai lasati-ne cu texte gen "putin respect", "altii critica desi nu au oferit nimic nimanui" etc.. Eu mi-am spus parerea si atat, iar tu ai tras concluzia ca joc cand imi aduc aminte (!!??!!) si ca nu apreciez munca de 'nspe luni. Daca vei continua sa fii atat de rigid in relatia cu ceilalti, va fi ok. In rest, numai de bine.

p.s.: dupa acel prim dream ticket castigator despre care tot trambitati, a urmat unul pierzator.

1.Noi ne asumam critica , daca nu am face-o nu ai fi avut posibilitatea sa postezi vreun rand aici si erai banat de multa vreme Ar trebui sa observi si sa intelegi asta.
2.asa e dupa biletul iesit , a urmat si unul pierdut . ce e asa de neobisnuit in asta ?
Sus In jos
Slick

MesajSubiect: !   Mar Mai 14, 2013 11:56 pm

nordvest a scris:
]1.Noi ne asumam critica , daca nu am face-o nu ai fi avut posibilitatea sa postezi vreun rand aici si erai banat de multa vreme Ar trebui sa observi si sa intelegi asta.
2.asa e dupa biletul iesit , a urmat si unul pierdut . ce e asa de neobisnuit in asta ?

Cum spui tu!
Ai inteles absolut nimic! Arrow
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 15.05.2013   Mar Mai 14, 2013 11:58 pm

Slick a scris:
nordvest a scris:
]1.Noi ne asumam critica , daca nu am face-o nu ai fi avut posibilitatea sa postezi vreun rand aici si erai banat de multa vreme Ar trebui sa observi si sa intelegi asta.

Cum spui tu!

In fine, din punctul meu de vedere , subiectul e inchis.Sa ai bafta si inspiratie la pariuri!
Sus In jos
Slick

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 15.05.2013   Mier Mai 15, 2013 12:08 am

nordvest a scris:
Slick a scris:
nordvest a scris:

Cum spui tu!

In fine, din punctul meu de vedere , subiectul e inchis.Sa ai bafta si inspiratie la pariuri!

Very Happy Iti place sa ai ultimul cuvant, bag de seama. cheers lol!
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Predictii, ponturi, banuieli    Mier Mai 15, 2013 12:11 am

Predictii, ponturi, banuieli

* KAISER CHIEFS are nevoie de un punct in meciul cu SUPERSPORT pentru a-si asigura titlul in Africa de Sud.
- Kaiser este pe 2 in clasamentul meciurilor de acasa: 14 8 6 0 22-8
- Supersport este pe 9 in clasamentul meciurilor in deplasare: 13 2 9 2 12-11
- niciunul din ultimele 12 meciuri directe nu s-a terminat la egalitate!
- Kaiser e in forma mai slaba decat Supersport, facand 3 egaluri in ultimele 5 meciuri
Normal ar fi ca echipa gazda sa castige (cota 2.00), dar parca e mai probabil un egal (cota 3.25)

* LEVSKI si BEROE STARA ZAGORA se intalnesc astazi in finala Cupei Bulgariei. Meciul se joaca pe teren neutru.
- Levski este favorita, dar este posibil sa isi economiseasca energia, pentru ca peste 4 zile urmeaza finala campionatului, impotriva lui Ludogorets.
- In plus, Beroe nu e o echipa slaba. In ultimele 5 meciuri de campionat are 3 victorii si 2 egaluri.
Beroe +1.5 are cota 1.55

* BIKEROD are nevoie de victorie in meciul cu FREMAD (Danemarca Divizia 2 Est) pentru a se indeparta de zona retrogradarii.
- Cu 3 etape inainte de final, Bikerod are 4 puncte peste linia retrogradarii, iar Fremad este deja retrogradata
- In toate cele 5 meciuri directe s-au inscris peste 2,5 goluri: 2-3, 2-1, 0-3, 2-1, 1-2
1X are cota 1.40, iar peste 2.5 goluri are cota 1.47 (cam mica)

* Sunt premise pentru goluri in JENA – UNION BERLIN II (Germania Regionalliga Nord-Est)
- Jena are un atac bun si o aparare medie acasa
- Union are un atac decent si o aparare slaba in deplasare
- In 7 din ultimele 10 meciuri ale lui Jena s-au inscris peste 2 goluri
- In 7 din ultimele 10 meciuri ale lui Union s-au inscris peste 2 goluri
Peste 2,5 are cota 1.70

sursa :24bet.ro
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Chelsea si Benfica cauta gloria in Europa League   Mier Mai 15, 2013 12:53 am

Chelsea si Benfica cauta gloria in Europa League

Stadionul Amsterdam Arena va găzdui astăzi de la ora 21:45 (Pro TV, Digi Sport 1), finala Ligii Europa. Pe teren vor intra Chelsea Londra şi Benfica Lisabona. Gruparea londoneză are de gând să devină a doua formaţie care câştigă două cupe europene în ani consecutivi, după triumful din 2012 din Liga Campionilor.

Prima performeră în acest sens este FC Porto, cu victorii în 2003 şi 2004, obţinute însă invers, mai întâi Europa League apoi Champions League. În drumul spre trofeul Ligii Campionilor, londonezii au trecut şi prin Lisabona, Chelsea eliminând-o în sferturi chiar pe Benfica după o dublă victorie, 1-0 şi 2-1.

"E cel mai important meci din acest sezon, evident. Putem scrie o pagină importantă din istoria clubului", a declarat Rafael Benitez, antrenorul celor de la Chelsea

Tehnicianul londonezilor are însă probleme de lot. Probabil, el nu-i va putea folosi pe jucătorii emblematici John Terry şi Frank Lampard printre titulari. La Terry, situaţia este mai delicată deoarece căpitanul el s-a accidentat în meciul din ultima etapă, iar un diagnostic clar i se va pune chiar astăzi în ziua meciului.

Lampard, la rândul lui incert, a declarat că-i pare rău pentru căpitanul Terry. „Sunt îngrijorat pentru el pentru că ştiu cât de afectat a fost când a ratat finala Ligii Campionilor de anul trecut“, a spus Frank Lampard.

La Chelsea, nu va juca sigur "play-makeru-ul" belgian Hazard.

"Evident că vrem să câştigăm, în ciuda problemelor de lot cu care ne confruntăm. Suntem însetaţi de victorii. Ca orice meci jucat până acum în competiţie, ne vom confrunta cu jucători de valoare. Benfica excelează la capitolul ofensiv, are fotbalişti cu nişte calităţi tehnice deosebite, trebuie să fim atenţi", a declarat Rafael Betitez la conferinţa de presă de marţi.

Portarul Cech ţine neapărat să aducă în vitrina clubului trofeul Europa League: "Nu am câştigat niciodată acest trofeu. Vrem să o facem miercuri. Ar fi un final de sezon extraordinar".

În lotul echipei Chelsea se regăseşte şi un fost jucător al Benficăi, fundaşul brazilian David Luiz, care a jucatpentru lusitani timp de patru ani, între 2007 şi 2010.

De partea cealaltă, antrenorul lusitanilor, Jorge Jesus, a declarat că jucătorii săi au reuşit o performanţă istorică chiar prin faptul că s-au calificat în finala Ligii Europa. „De foarte mult timp, Benfica nu a atins finala. Pentru mine şi pentru jucători, această finală este rodul a patru ani de ameliorare constantă. Cu toţii credem că putem mai mult decât să jucăm această finală. Am analizat foarte bine adversarul, îi ştim punctele tari, ştim şi ce îl doare, şi am pregătit bine acest meci. Sper ca jucătorii mei să nu fie copleşiţi de miza jocului şi să lupte pentru fiecare minge foarte bine. Suntem capabili să cucerim acest trofeu“, a spus antrenorul lusitanilor, Jorge Jesus.

Benfica a mai jucat o finală la Amsterdam, în 1962, pe vechiul stadion Olimpic. A fost vorba de finala Cupei Campionilor, adjudecată după o victorie cu 5-3 în faţa echipei Real Madrid. La portughezi, juca atunci marele Eusebio.

Echipe probabile:

Benfica (4-3-2-1): Artur, Luisao, Pereira, Garay, Almeida, Matic, Perez; Salvio, Gaitan, Aimar, Cardozo.

Chelsea (4-2-3-1): Cech; Cole, Cahill, Ivanovic, Azpilicueta; Ramires, Luiz; Hazard, Mata, Oscar; Torres.

sursa :romaniansoccer.ro
Sus In jos
Papy

Puncte : 85
Data de inscriere : 12/05/2013

MesajSubiect: 15.05.2013   Mier Mai 15, 2013 1:20 am

Meciul Zilei:

Freiburg(A) – Sonnenhof Gross. 2 Final 3-0

Cote Reale
4.00 3.80 1.60
Cote Bet365
2.30 3.30 3.10

==========================

Goslarer - Wolfsburg(A) 2 Final 2-1
Cote Reale
6.00 4.00 1.45
Cote Bet365
3.20 3.25 2.10

Sus In jos
silver20

Puncte : 79
Data de inscriere : 21/01/2013
Varsta : 35

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 15.05.2013   Mier Mai 15, 2013 5:42 am

revin cu proiectul meu pauza/final si azi am urmatoarea propunere:
Beroe vs Levski X/2 @ 4.50
Sus In jos
silver20

Puncte : 79
Data de inscriere : 21/01/2013
Varsta : 35

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 15.05.2013   Lun Mai 20, 2013 1:21 am

Papy a scris:
Meciul Zilei:

Freiburg(A) – Sonnenhof Gross. 2 Final 3-0

Cote Reale
4.00 3.80 1.60
Cote Bet365
2.30 3.30 3.10

==========================

Goslarer - Wolfsburg(A) 2 Final 2-1
Cote Reale
6.00 4.00 1.45
Cote Bet365
3.20 3.25 2.10

salut,
daca nu sunt prea indiscret, imi poti spune cum se calculeaza acele cote reale.
multumesc!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 15.05.2013   Astazi la 2:13 pm

Sus In jos

Biletul zilei & ponturi 15.05.2013
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: BILETUL ZILEI , PONTURI , BET INFO , ANALIZE , AVANCRONICI MECIURI & DECLARATII-
Mergi direct la: