AcasaCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Biletul zilei & ponturi 14.05.2013

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
piquebet

Puncte : 209
Data de inscriere : 10/04/2013

MesajSubiect: 14.05.2013   Lun Mai 13, 2013 9:26 am

Salutare tuturor , pentru astazi doar tenis Smile
Berlocq - Wawrinka - 2 @ 1.40 - rezultat : 1-2 castigat
Haas - Youzhny - 1 @ 1.33 - rezultat : 0-2 pierdut
Istomin - Berdych - 2 @ 1.10 - rezultat : 0-2 castigat
Cota totala : 2.04 miza 100 castig : 0

profit/minus : -100

Bafta .

Ultima editare efectuata de catre piquebet in Mier Mai 15, 2013 8:08 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
nordvest
Admin

Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

MesajSubiect: Biletul zilei & ponturi 14.05.2013   Lun Mai 13, 2013 8:57 pm

DREAM TICKET

Ce este "Dream Ticket" ? "Dream Ticket" din punctul meu de vedere este o suma de predictii care adunate la un loc dau un bilet mai traznit , un bilet asa cum place majoritatii pariorilor , un bilet cu o cota frumoasa mult mai atractiva decat ce jucam noi , in mod obisnuit in fiecare zi.Evident , sansele de reusita ale unui astfel de bilet sunt mult mai mici , din punctul meu de vedere undeva la 10-15% , poate chiar mai putin , dar sincer cererea pentru astfel de bilete este foarte mare , asa ca am decis ca de acum inainte sa mai postez in cadrul acestei rubrici si bilete de genul acesta. Noi nici nu recomandam sa se joace intr-un astfel de mod, si vom contabiliza aceste pariuri in evidenta "Life is a wager" asa cum personal le vom juca ,single, dar pentru distractie si cu sume mici , merge si asa.Asta nu inseamna ca aceste bilete sunt puse doar sa ne aflam in treaba , la misto sau sa umplem aceasta pagina , dimpotriva in spatele fiecarei predictii stau ore de analize si chiar recomandam cu tarie sa se joace aceste predictii doar in modul "single" adica fiecare predictie separat sau cel mult in combinatii de 2 evenimente.Dar pentru cei mai visatori astazi oferim o cota de 11.40 ! Multa bafta !

Astazi ,din cauza ofertei sportive destul de sarace "DREAM TICKET" a fost trimis prin mail doar acelora care in ultima vreme ,au sprijinit site-ul in desfasurarea activitatii noastre si din punct de vedere financiar , apeland la donatii.Va multumim pentru intelegere!

Ultima editare efectuata de catre nordvest in Lun Mai 20, 2013 1:31 am, editata de 5 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lifeisawager.sportsforum.biz
nordvest
Admin

MesajSubiect: Becali exclude un "blat" al Stelei cu Viitorul: Cum să-i dau meciul lui Hagi când eu nu mi-am dat singur meciul cu Buzăul?   Lun Mai 13, 2013 9:24 pm

Becali exclude un "blat" al Stelei cu Viitorul: Cum să-i dau meciul lui Hagi când eu nu mi-am dat singur meciul cu Buzăul?

"E normal să se vorbească despre meciul cu Viitorul. Naş-fin, e normal să se vorbească, numai că trebuie să iei activitatea lui Becali în fotbal. Cum să-i dai meciul lui Hagi, dacă tu, Becali, nu ţi-ai dat meciul ţie, cu Buzăul şi am avut şi belele mari şi am pierdut şi campionatul şi dosar penal? Meciul cu Buzău nu mi l-am dat mie, pentru că eu nu pot niciodată să-i spun unui jucător să se dea la o parte, pentru că ăsta e deja furt, iar eu nu fur", a spus Becali.

Gigi Becali a afirmat că în cazul în care Viitorul nu reuşeşte să învingă echipa de rezerve a Stelei, atunci formaţia dobrogeană nu merită menţinerea în Liga I. "Dacă Hagi nu poate să-i bată nici pe ăia, să fie sănătos, mai mult ce pot să fac? Eu i-am făcut tratament egal. Cum i-am făcut şi Bistriţei, i-am făcut şi lui. Jucătorii sunt în vacanţă, să-i bată. Eu ce să-i fac? Înseamnă că nu merită să stea în Liga I dacă nu îi bate pe ăia. Dar eu nu pot să-i spun lui Adi Rocha să nu dea gol sau lui Cojocaru să lase mingea să intre în poartă. Nici dacă se scufundă pământul nu fac aşa ceva. Dacă nu am făcut pentru mine, cum să fac pentru Hagi? Ce, sunt nebun? Din privinţa asta toată lumea să stea liniştită. Nu am mituit arbitrul şi nu mituiesc, nu am aranjat meciuri şi nu aranjez. Paradoxul României este că după ce ei au făcut jaf şi nenorociri în fotbal, iar eu am spus moralitate în fotbal, eu am fost acuzat de corupţie", a explicat Becali.

Partida Steaua - Viitorul Constanţa, contând pentru etapa a XXXII-a a Ligii I, se va disputa, duminică, de la ora 20.30.

sursa : mediafax.ro

Recomandarea "Life is a wager" pentru acest meci ? Pariati cu incredere pe Viitorul Constanta ! In opinia noastra aceasta va invinge in deplasare , atat datorita faptului ca , se stie deja ,Steaua va juca cu echipa a doua , cat si datorita relatiei dintre nasul Hagi si finul Becali. Becali va face tot posibilul , sa-l ajute pe Hagi , mai ales ca acesta a declarat ca daca Viitorul nu ramane in liga , se va mai gandi daca va investi sau nu in echipa. Evident ,nici Hagi nu va ramane dator si isi va plati , probabil , datoria cu 2-3 jucatori de perspectiva din pepiniera academiei sale.Dar , e doar o parere personala.Voi ce credeti ?
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Predictii, ponturi, banuieli    Lun Mai 13, 2013 9:42 pm

Predictii, ponturi, banuieli

* READING are ambitia sa paraseasca Premiere League cu capul sus, asa ca va juca cu multa determinare impotriva lui MANCHESTER CITY.
De partea cealalta, City nu are de ce sa forteze, insa plecarea lui Mancini poate reprezenta o eliberare pentru jucatori.
Este riscant, dar se poate incerca Reading +1.5 (cota 1.55)

* Dupa ce a incurcat-o pe Olomouc in cursa pentru Europa League, DUKLA PRAGA o intalneste acasa pe BRNO
- Dukla este o echipa buna pe teren propriu: 13 7 5 1 26-10
- Brno are cel mai slab atac in deplasare si o aparare slaba: 13 2 3 8 7-23
Dukla -0.5 are cota 1.70

* KOPER ar trebui sa castige (cota 1.50) meciul cu GORICA (Slovenia) pentru a-si securiza locul de Europa League.
- Koper este a doua in clasamentul meciurilor pe teren propriu: 16 9 4 3 29-12
- Gorica (care nu are motivatie) este o echipa medie in deplasare, avand o aparare slaba

* In Rusia 2, SIBIR este pe penultimul loc in clasamentul formei si nu are motivatie, in timp ce TORPEDO MOSCOVA (care a pierdut un singur meci in ultimele 5) are nevoie de un rezultat bun pentru a se indeparta de zona retrogradarii.
X2 are cota 1.55

sursa : 24bet.ro
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Troyes si Bordeaux incearca sa salveze sezonul   Lun Mai 13, 2013 9:47 pm

Troyes si Bordeaux incearca sa salveze sezonul

Troyes si Bordeaux se intalnesc astazi in a doua semifinala a Cupei Frantei. Ambele echipe incearca sa isi salveze sezonul: Troyes are sanse mici sa se salveze de la retrogradare, in timp ce Bordeaux ocupa in Ligue 1 un dezonorant loc 8. Culmea este ca Troyes si Bordeaux se intalnesc si in campionat, peste patru zile.
Castigatoarea o va intalni pe Evian in finala, va avea sanse sa castige si sa joace in Europa League sezonul viitor.

FORMA
Troyes are doua victorii si trei infrangeri in ultimele 5 meciuri de campionat.
De partea cealalta, Bordeaux are doua victorii si trei egaluri in ultimele 5 partide.

ECHIPE PROBABILE

Football365.fr a publicat urmatoarele echipe probabile:

Echipa probabila Troyes: Dreyer – Colin, Saunier, Bréchet, Nsakala – Thiago, Rincon, Camus, Marcos, Yattara – Bahebeck
Accidentati: Grax (atacant, 6 goluri/1 gol), Ngoyi (mijlocas, 29/1), Jean (atacant, 14/3)
Suspendat: Nivet (mijlocas, 35/9)

Echipa probabila Bordeaux: Carrasso – Mariano, Henrique, Sané, Trémoulinas – Sertic, Poko, Plasil – Obraniak, Diabaté, Maurice-Belay
Accidentati: Chevalier (fundas, 0/0), Ab.Traoré (mijlocas, 7/0)
Suspendati: -

sursa : 24bet.ro
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Pare floare la ureche pentru Arsenal, dar atentie…   Lun Mai 13, 2013 9:50 pm

Pare floare la ureche pentru Arsenal, dar atentie…

Azi, Arsenal o intalneste pe Wigan, intr-un meci din etapa 37 a Premiere League. Ambele echipe au o nevoie disperata de puncte. Cu o victorie, „tunarii” trec pe locul 4 in clasament, care permite participarea in preliminariile Ligii Campionilor. Ar fi, apoi, sanse chiar ca Arsenal sa ii sufle locul 3 lui Chelsea. Inaintea ultimei etape, distanta dintre cele doua echipe ar fi de doua puncte.
La randul ei, Wigan, care tocmai a castigat Cupa Angliei, este prima etapa de sub linia retrogradarii. Urmatoarea clasata (Sunderland) este la patru puncte distanta, iar alte trei echipe sunt cu cinci puncte in fata. Asadar, in caz de succes, mai sunt sperante de salvare.

ACASA/DEPLASARE

Arsenal este o echipa decenta pe teren propriu: 18 10 5 3 43-22 (atac bun, aparare slabuta)
Wigan este o echipa medie in deplasare: 18 5 3 10 20-30 (atac mediu, aparare slaba)
* Este posibil ca ambele echipe sa inscrie

FORMA
Arsenal este pe locul 3 in clasamentul formei (5 3 2 0 6-2), in timp ce Wigan ocupa locul 16 in aceasta ierarhie (5 1 1 3 7-10)

INTALNIRI DIRECTE
Un detaliu care ii poate pune pe gand pe cei care considera ca meciul este „floare la ureche” pentru Arsenal: Wigan s-a impus la ultima vizita pe terenul tunarilor. A fost 2-1 pe 16 aprilie 2012.

sursa :24bet.ro
Sus In jos
The Punter

Puncte : 129
Data de inscriere : 06/01/2013

MesajSubiect: un high trust   Lun Mai 13, 2013 10:23 pm

Data eveniment: 14/05/2013
Tommy Haas v Mikhail Youzhny
Sa castige meciul
1.30 Tommy Haas
Urmeaza sa se joace

Filippo Volandri v Gilles Simon
Sa castige meciul
1.30 Gilles Simon
Urmeaza sa se joace

Julien Benneteau v Nicolas Almagro
Sa castige meciul
1.16 Nicolas Almagro
Urmeaza sa se joace

Carlos Berlocq v Stanislas Wawrinka
Sa castige meciul
1.40 Stanislas Wawrinka
Urmeaza sa se joace
11 lei ---> 30 lei.
Sus In jos
Papy

Puncte : 85
Data de inscriere : 12/05/2013

MesajSubiect: 14.05.2013   Mar Mai 14, 2013 1:35 am

Meciul Zilei:
FSV Frankfurt(A) – Hessen Kassel 2 Final 2-2 Mad
Cote Reale
6.50 4.00 1.40
Cote Bet365
3.10 3.50 2.20

Predictii:

Domzale – Maribor 2 Final 1-1 Mad
Cote Reale
6.70 4.30 1.35
Cote Bet365
3.25 3.20 2.10

Nitra – Kosice X2 Final 1-0 Mad
Cote Reale
3.25 3.00 2.10
Cote Bet365
2.30 3.10 3.00

FK Dukla – Brno 1 Final 3-2 cheers
Cote Reale
1.25 4.70 10.00
Cote Bet365
1.60 3.60 6.00

Pfullendorf – SSV Ulm 2 Final 1-0
Cote Reale
4.20 3.20 1.80
Cote Bet365
2.40 3.40 2.80
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 14.05.2013   Astazi la 3:50 am

Sus In jos

Biletul zilei & ponturi 14.05.2013
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: BILETUL ZILEI , PONTURI , BET INFO , ANALIZE , AVANCRONICI MECIURI & DECLARATII-
Mergi direct la: