AcasaCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Biletul zilei & ponturi 04.05.2013

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
piquebet

Puncte : 209
Data de inscriere : 10/04/2013

MesajSubiect: 4.05.2013 :)   Vin Mai 03, 2013 4:07 pm

Salutare .
1 Guillermo Garcia-Lopez Guillermo Garcia-Lopez v Igor Andreev
(Sa castige meciul) 04/05/2013 Nici unul 1.28 Urmeaza sa se joace
2 Garbine Muguruza Camila Giorgi v Garbine Muguruza
(Sa castige meciul) 04/05/2013 Nici unul 1.36 Urmeaza sa se joace

Cota totala : 1.75

Mai revin pe parcursul zilei si cu altele .
Spor la bani .

profit / minus : -200

Ultima editare efectuata de catre piquebet in Dum Mai 05, 2013 11:57 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
nordvest
Admin

Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

MesajSubiect: Biletul zilei & ponturi 04.05.2013   Vin Mai 03, 2013 7:32 pm

Biletul "Life is a wager" pentru data de 04.05.2013

Ultima editare efectuata de catre nordvest in Sam Mai 04, 2013 11:36 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lifeisawager.sportsforum.biz
nordvest
Admin

MesajSubiect: Avancronica meciului FC Brasov - Rapid   Vin Mai 03, 2013 9:34 pm

Avancronica meciului FC Brasov - Rapid

04.05.2013, Braşov, Stadion: "Tineretului", ora: 14:00, live Antena 1
FC Braşov - Rapid Bucureşti în Etapa 29 Liga 1

FC Braşov

FC Brașov nu a avut milă de CSMS Iași, pe care a învins-o chiar la ea acasă cu scorul de 2-1, trimițând-o practic în liga secundă. Victoria din Copou i-a urcat pe "galben-negri" pe locul 8 în clasament, peste cei de la CFR Cluj. "Stegarii" au acum 15 puncte avans față de primul loc retrogradant, astfel că au scăpat definitiv de emoții, iar până la finalul campionatului vor încerca să mai urce în clasament, vizând locurile 5-6. Până la finalul sezonului, ardelenii vor juca doar adversari puternici, cu o singură excepție, Gloria Bistrița.

Antrenorul Adrian Sazbo a declarat că echipa sa va da totul pe teren în meciul cu Rapid pentru că o victorie ar face să treacă în faţa formaţiei giuleştene în clasament. "Nu va fi un joc uşor, este sigur că şi Rapid vine la Braşov cu gândul de a lua puncte, dar apoi vom intra pe teren extrem de determinaţi. În acest meci vom da totul în teren, mai ales că o victorie a nostră ar face să trecem peste Rapid în clasament. Este un duel între două echipe lipsite de griji, dar obiectivul nostru este să terminăm campionatul pe un loc cât mai bun faţă de sezoanele precedente. Rapidul dovedeşte o formă bună şi au jucători valoroşi care pot pune probleme oricărui adversar. Cred că acest meci se va juca mai mult cu sufletul şi avem obligaţia faţă de suporteri să-l câştigăm", a spus Szabo.

"Avem încredere în noi, sperăm să continuăm pe această linie și la meciul cu Rapid. Sper să vină cât mai multă lume la stadion și să învingem", a declarat Cristian Ionescu.

"Noi avem șase meciuri fără înfrângere, ei au șapte... O să fie un meci spectaculos, sperăm noi să fim cei care vom avea șapte meciuri fără înfrângere", a afirmat Alexandru Mateiu.

Pentru meciul cu Rapid, antrenorul Adrian Szabo nu va putea conta pe serviciile fundaşului Cristian Munteanu, care este accidentat, iar Ricardo Machado şi Daniel Mutu sunt incerţi. În schimb va reveni Alexandru Mateiu, care este complet refăcut.

Echipa probabilă: Marinescu - Velayos, Oltean, Ş.Moraru, Cr.Ionescu - Bruno Madeira, Mateiu - Nuno Viveiros, Davide Dias, I.Popa - Buga; Antrenor: Adrian Szabo

Rapid Bucureşti

Rapid a câștigat destul de greu meciul cu CS Turnu-Severin, scor 1-0. Echipa lui Marian Rada a rămas pe locul 7 în clasament și speră ca după această etapă să mai avanseze un loc, în cazul în care ar câștiga la Brașov, iar Vaslui nu s-ar impune la Cluj cu "U". Giuleștenii nu au uitat că în tur au pierdut pe teren propriu în fața "stegarilor" cu 1-2 și vor încerca mâine să-și recupereze punctele.

Chiar dacă nu au mai fost plătiți de mult timp, rapidiștii vor să bată la Brașov. "Se câștigă foarte greu acolo. Ne dorim să spargem gheața. Ne respectăm cariera de fotbaliști, meseria și sperăm ca în vară să se schimbe ceva", a declarat mijlocașul Nicolae Grigore.

Transferat la Rapid chiar de la FC Brașov, Mihai Roman a declarat că "ne dorim să câștigăm, dar ne gândim și la partea materială. Nu știu de când nu am mai luat bani și acum și vin și Sfintele Sărbători de Paşte. Chiar și așa, am câștigat câteva meciuri, pentru că ne place fotbalul și ceea ce facem".

Comisia de Disciplină a LPF l-a sancţionat pe Octavian Abrudan cu o etapă de suspendare şi penalitate de 740 de lei, pentru cartonaşul roşu primit în meciul cu CS Turnu-Severin.

Echipa probabilă: Peçanha - I.Voicu, Oros, Mardare, N.Vasile - N.Grigore, E.Dică - M.Roman, Herea, Şt.Grigorie - Al.Ioniţă; Antrenor: Marian Rada

Pronosticul RomanianSoccer.ro: FC Brașov - Rapid va fi un meci de vacanță, în care se vor întâlni două echipe care nu au probelem cu retrogradarea, dar nici forța de a lupta pentru Europa League. Ambele formații trec printr-o perioadă bună, cea a lui Adrian Szabo câștigând în ultimele șase etape 12 puncte, în timp ce cea a lui Rada, 14 puncte. Între cele două cluburi sunt relații bune, Marinescu, Cr.Ionescu şi Buga jucând în trecut la Rapid, în timp ce Voicu, Abrudan, Oros, M.Roman şi N.Grigore la FC Brașov. Echipa gazdă este ușor favorită, mai ales că n-a pierdut în fața Rapidului în ultimele patru întâlniri de sub Tâmpa. FC Brașov - Rapid este meci de 1X, rămâne de văzut dacă cele două echipe vor dori să facă spectacol sau vor juca prudent.

În tur: Rapid Bucureşti - FC Braşov 1 - 2 (0-2)
Au marcat: 0-1 Mugurel Buga (38), 0-2 Cristian Ionescu (45+2), 1-2 Blaže Ilioski (86)

Echipa FC Braşov se află pe locul 7 în clasament Liga 1, cu 44p, iar Rapid Bucureşti pe 8, cu 41p

sursa : romaniansoccer.ro
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Avancronica meciului Severin - Petrolul   Vin Mai 03, 2013 9:40 pm

Avancronica meciului Severin - Petrolul

04.05.2013, Drobeta Turnu-Severin, Stadion: "Municipal", ora: 19:00, live Digi Sport 1
CS Turnu-Severin - Petrolul Ploieşti în Etapa 29 Liga 1

CS Turnu-Severin

CS Turnu-Severin nu a reușit nici în etapa precedentă să aducă puncte din deplasare, fiind învinsă în Giulești cu 1-0 de Rapid. Astfel, echipa lui Jerry Gane nu a profitat de faptul că și ocupanta locului 14 a pierdut, rămânând la 4 puncte distanță de poziția salvatoare. Oltenii vor întâlni mâine pe Petrolul Ploiești, un adversar puternic, care luptă pentru Europa League. Ei au doar varianta victoriei, pentru că încet, încet se apropie finalul de campionat și nu va mai fi timp să recupereze distanță de 4 puncte.

Antrenorul Jerry Gane a declarat că CS Turnu-Severin are doar varianta victoriei în meciul cu Petrolul Ploieşti. "Suntem doar la 4 puncte de Viitorul Constanţa şi ar fi păcat să retrogradăm. Am avut un retur excelent acasă şi slab în deplasare. Vom avea un meci deosebit de greu cu Petrolul, care este după mine a doua echipă a campionatului, după Steaua. Au jucători tehnici precum Hamza, Bokila sau Grozav şi un antrenor Contra de mare viitor. Nu mai avem voie să facem greşeli în apărare, pentru că am fi taxaţi imediat. Nu ştiu dacă am să-l ţin rezervă pe Durimel după gafa cu Rapid. Suntem oameni, oricine poate greşi. Fac apel la fani să vină în număr mare şi să ne susţină. Îi rog să aibă răbdare, pentru că Petrolul nu e o echipă uşor de bătut. Aş fi foarte fericit şi cu o victorie la limită, numai să luăm cele 3 puncte!", a spus Gane.

Antrenorul Jerry Gane nu are jucători accidentaţi sau suspendaţi pentru meciul cu Petrolul Ploieşti.

Echipa probabilă: Panagopoulos - Dănănae, Durimel, Asanović, Dzhalilov - D.Stoica, Hasanović - Brata, Vranjković, Velcovici - Fl.Costea; Antrenor: Ionel Tersinio Gane

Petrolul Ploieşti

Petrolul Ploiești a învins cu scorul de 3-0 pe Viitorul Constanța, după o primă repriză slabă și o a doua excelentă. Echipa lui Cosmin Contra a profitat de înfrângerea Astrei la Vaslui și a urcat pe locul 3 în clasament, fiind din nou pe o poziție de Europa League. "Găzarii" vizează cele 3 puncte din meciul de la Severin, care i-ar ajuta să ajungă pe locul doi, ținând cont că Pandurii are șanse mici de a câștiga la București cu Steaua. Programul "lupilor galbeni" până la finalul sezonului este accesibil, astfel că aceștia au șanse mari de a termină sezonul pe locul 2. Un motiv în plus de a obține un rezultat favorabil la Severin este dorința jucătorilor de a egala recordul clubului de 12 meciuri de invincibilitate în Liga 1.

"Petroliştii" au plecat, joi, spre Turnu-Severin, cu autocarul, urmând a reveni imediat după meci. Duminică este programat un antrenament de refacere, iar de luni se va intra în programul normal de pregătire pentru partida de miercuri cu FC Braşov.

Antrenorul Cosmin Contra a declarat că CS Turnu-Severin este o echipă periculoasă. "Va fi un joc foarte greu, împotriva unei formaţii care, pe teren propriu, poate pune probleme oricărui adversar. Cei de la CS Turbu-Severin au un antrenor tânăr, Jerry Gane, care a făcut o treabă extraordinară într-un timp scurt, o echipă tehnică, ce aduce întotdeauna trei, patru, cinci jucători în preajma careului advers, un Florin Costea într-o formă tot mai bună de la meci la meci. În concluzie, o echipă periculoasă, dar suntem încrezători că ne vom continua traseul bun pe care l-am început în acest an şi că vom rămâne acolo, în partea superioară a clasamentului, continuând lupta pentru îndeplinirea obiectivelor", a declarat Contra.

Din lotul petroliştilor nu vor face parte Damien Boudjemaa şi Ovidiu Hoban, ambii suspendaţi. În acelaşi timp, în afara de Florent Sauvadet şi Valnicius Povilas, jucători indisponibili din motive medicale, în lot n-au fost opriţi, pentru această confruntare, nici Constantin Grecu şi Elhad Naziri.

Echipa probabilă: Bornescu - Alcénat, Yamissi, Geraldo Alves, Guilherme - Marinescu, Mustivar - Renan, Younés, Grozav - Bokila; Antrenor: Cosmin Contra

Pronosticul RomanianSoccer.ro: CS Turnu-Severin - Petrolul Ploiești va fi un meci în care miza celor 3 puncte este foarte mare pentru ambele echipe. În cazul în care ar câștiga, formația lui Jerry Gane ar mai putea recupera diferența de 4 puncte față de linia retrogradării. Cu 3 puncte în plus, echipa lui Cosmin Contra ar avea șanse mari să ajungă chiar pe locul 2, dacă Pandurii nu va câștiga în fața Stelei. În acest an, Severin a avut o prestație excelentă pe teren propriu, reușind să câștige 10 puncte din 12 posibile. Petrolul trece printr-o perioadă foarte bună, fiind neînvinsa de 11 meciuri, ultimul eșec datând din noiembrie 2012. Egalul nu avantajează nici o echipă, astfel că e de așteptat să fie un meci pe contre, ambele vizând victoria. În mod normal, "lupii gabeni" sunt favoriți, pentru că au un lot mai valoros și acea siguranță datorată rezultatelor excelente din ultima vreme. CS Turnu-Severin - Petrolul Ploiești este meci de 2, rămâne de văzut dacă echipa gazdă va avea forța să producă o surpriză.

În tur: Petrolul Ploieşti - CS Turnu-Severin 1 - 0 (0-0)
A marcat: 1-0 Jeremy Bokila (55)
- Acesta a fost singurul meci din Liga 1

Echipa CS Turnu-Severin se află pe locul 16 în clasament Liga 1, cu 23p, iar Petrolul Ploieşti pe 3, cu 52p

sursa :romaniansoccer.ro
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Avancronica meciului "U" Cluj - FC Vaslui   Vin Mai 03, 2013 9:46 pm

Avancronica meciului "U" Cluj - FC Vaslui

04.05.2013, Cluj-Napoca, Stadion: "Cluj Arena", ora: 20:30, live Digi Sport 1
Universitatea Cluj - FC Vaslui în Etapa 29 Liga 1

Universitatea Cluj

"U" Cluj a pierdut un meci foarte important la Piatra-Neamț, fiind învinsă cu scorul de 2-1 de Ceahlăul. A fost a două înfrângere consecutivă pentru "șepcile roșii", care încep să aibă din nou emoții cu retrogradarea. Norocul clujenilor a fost că și Concordia a pierdut la Galați, astfel că a rămas aceeași distanță de 3 puncte. Echipa lui Ganea nu a mai câștigat un meci de trei etape și ar fi foarte important să obțină un succes în fața Vasluiului. Va fi însă foarte greu, pentru că moldovenii încă mai speră la Europa League, dar cu ajutorul fanilor și multă determinare ar putea fi obținută mult dorită victorie. În tur, Vaslui s-a impus cu 1-0, iar acum "U" Cluj vrea să-și fructifice și ea avantajul terenului propriu.

Antrenorul Ionel Ganea a declarat că Universitatea Cluj nu a renunţat la luptă. "Un egal ar fi fost foarte bun cu Ceahlăul, dar asta este, fotbalul se joacă pe goluri şi pe puncte. Nu am renunţat la luptă şi sperăm la evitarea retrogradării. Despre licenţă, eu zic că trebuie să o primim pentru că sunt alte echipe cu probleme mult mai mari. Eu nu am emoţii în privinţa licenţei, dacă mă întrebaţi", a spus Ganea.

"Ne așteaptă un meci destul de greu, ca și celelalte de altfel, sau ca și cele care urmează. Obiectivul nostru rămâne același, deocamdată nu e îndeplinit 100%. Jucăm cu o echipă care are un antrenor cu o experiență mai mare ca a mea. Este un fost campion european ca jucător și obiectivul lui e calificarea în cupele europene, deci nu va fi un meci ușor pentru noi ", a adăugat antrenorul "studenților" clujeni.

Hidişan a primit în meciul de la Piatra-Neamţ al 7-lea cartonaş galben, urmând a fi suspendat o etapă. Interesant este faptul că mijlocaşul clujenilor, care s-a transferat în pauza de iarnă, a primit 7 cartonaşe galbene în 8 meciuri.

Echipa probabilă: V.Niculescu - Ciupe, Ninu, Rațiu, Nicola - Bucşă, Muzac - Buleică, Ad.Popa, Borza - Tony; Antrenor: Ioan Viorel Ganea

FC Vaslui

FC Vaslui a câștigat la limită meciul cu Astra Giurgiu, cu scorul de 2-1, după un meci destul de slab. Echipa lui Gabi Balint este la 7 puncte de Europa League, astfel că are șanse mici de a-și îndeplini obiectivul. Totuși, jucătorii sunt deciși să câștige toate meciurile până la finalul sezonului și să spere la o minune. Chiar dacă ar câștiga pe "Cluj Arena", "galben-verzii" ar rămâne tot pe locul 6...

Antrenorul Gabi Balint speră la o calificare miraculoasă în cupele europene. "Mergem să dăm bătălia cu Ganezu' fără cinci jucători. Echipa era încărcată, fără moral, atunci când am preluat-o. Încercăm din ce avem să aliniem un prim unsprezece, fiindcă mă gândesc la victorie la Cluj. Ne gândim să câştigăm, chiar dacă va fi dificil. Nu mă aşteptam să am atâţia jucători lipsă. Asta e! A fost un meci cu Astra foarte disputat, iar acum suportăm consecinţele. U Cluj e o echipă care evoluează foarte bine acasă. Luptă pentru a evita retrogradarea şi va fi o echipă care ne va pune multe probleme. Moralul la echipă e altul. Am trecut peste momentele grele. Sperăm să ne ţinem tot aşa. Dacă pierzi, echipa se întoarce de unde a plecat. Am încredere şi sunt convins că echipa care va fi pe teren va da totul pentru victorie la Cluj", a spus tehnicianul vasluienilor.

Cătălin Straton este încrezător că FC Vaslui va obţine victoria la Cluj. "Un meci normal de campionat, în care ne dorim să luăm toate cele trei puncte, fiindcă avem mare nevoie de ele. Avem jucători foarte buni în lot, chiar dacă lispesc anumiţi jucători. sunt sigur că aceia care vor intra pe teren îi vor înlocui cu brio. Ne gîndim şi la un loc de cupă europeană. De asta muncim, de asta ne ducem la U Cluj pentru a lua trei puncte", a spus portarul Vasluiului.

Antrenorul Gabi Balint se confruntă cu mari probleme înaintea jocului cu U Cluj. Raul Costin, Cauê da Silva, Vasile Buhăescu, Fernando Varela şi Zhvko Milanov sunt suspendaţi pentru cumul de cartonaşe galbene, iar Sabrin Sburlea, Liviu Antal, Adrian Sălăgean şi Paul Tendeng sunt accidentaţi.

Echipa probabilă: Straton - Celeban, Heil, Cordoş, Charalambous - Jumisse, N'Doye - Nedzipi, N.Stanciu, L.Sânmărtean - Temwanjera; Antrenor: Gavril Pelé Balint

Pronosticul RomanianSoccer.ro: Universitatea Cluj - FC Vaslui va fi un meci important pentru ambele echipe, dar mai mult pentru cea gazdă care se află la doar 3 puncte de retrogradare. Formația lui Ganea ar avea mare nevoie de victorie, dar va fi destul de greu să o obțină, ținând cont că vine după două înfrângeri consecutive. În plus, în Liga 1 "U" nu a învins-o niciodată pe Vaslui. Echipa lui Balint, vrea și ea victoria chiar dacă șansele de a mai prinde un loc de Europa League sunt destul de mici. Egalul nu ajută nicio echipă, pentru că "alb-negrii" riscă să fie egalați la puncte de Concordia Chiajna, iar "galben-verzii" ar fi practic out definitiv din lupta pentru Europa. E de așteptat să fie un meci pe contre, în care se poate întâmpla orice. Universitatea Cluj - FC Vaslui este meci de 1 sau 2.

În tur: FC Vaslui - Universitatea Cluj 1 - 0 (1-0)
A marcat: 1-0 Marius Niculae (23)

Comparaţie Universitatea Cluj - FC Vaslui

Echipa Universitatea Cluj se află pe locul 13 în clasament Liga 1, cu 29p, iar FC Vaslui pe 6, cu 45p

Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Avancronica meciului Astra - Otelul   Vin Mai 03, 2013 9:49 pm

Avancronica meciului Astra - Otelul

04.05.2013, Giurgiu, Stadion: "Marin Anastasovici", ora: 16:00, live Digi Sport 1
Astra Giurgiu - Oţelul Galaţi în Etapa 29 Liga 1

Astra Giurgiu

Astra Giurgiu a jucat slab în meciul susținut la Vaslui, pe care l-a pierdut cu scorul de 2-1. Astfel, Daniel Isăilă a înregistrat prima înfrângere pe banca tehnică a Astrei, care a coborât pe locul 4 în clasament, fiind în afara Europa League. "Dracii negrii" sunt la 2 puncte de Petrolul, astfel că au timp să recupereze distanța în etapele rămase, pentru a-și îndeplini obiectivul. Va urma un meci pe teren propriu cu Oțelul Galați, pe care "alb-negrii" sunt obligați să-l câștige, pentru a încerca să revină pe locurile 2-3, dar și pentru a nu risca să fie depășiţi de Dinamo. În tur, gălăţenii au câștigat cu 2-1, astfel că giurgiuvenii speră să-și fructifice și ei avantajul terenului propriu.

Antrenorul Daniel Isăilă a declarat că Astra Giurgiu va lupta în continuare pentru un loc de Europa League. "Din păcate nu am reuşit să câştigăm la Vaslui nici măcar un punct. Nu am jucat rău, dar am făcut multe greşeli. Trebuie să uităm acest meci şi să încercăm să-l câştigăm pe cel cu Oţelul Galaţi. Avem un lot valoros şi sunt sigur că putem să ne îndeplinim obiectivele, locurile 2-3 şi să câştigăm Cupa României. Am analizat împreună cu băieţii ultimele jocuri ale Oţelului. Este o echipă periculoasă pe teren propriu, în deplasare joacă mai slab. Chiar dacă avem mulţi jucători indisponibili, obiectivul nostru e clar, să o batem pe Oţelul şi să luptăm în continuare pentru un loc de Europa League", a spus Isăilă.

Pentu meciul cu Oţelul Galaţi, antrenorul Daniel Isăilă are trei jucători suspendaţi: Júnior Morais, Enache şi Florescu.

Echipa probabilă: Gavrilaş - Melinte, Mureşan, Ben Youssef, Bărboianu - Yahaya, Seto - William, Budescu, Distéfano - Fatai; Antrenor: Daniel Isăilă

Oţelul Galaţi

Oțelul a câștigat cu mari emoții meciul de la Galați cu Concordia Chiajna, scor 2-1, marcând golul victoriei în minutul 90+3 printr-un penalty controversat. Acest succes i-a dus pe "oțelari" la 8 puncte distanță față de linia retrogradării, astfel că sunt pentru moment mai relaxați. Programul "roș-alb-albaștrilor" este în continuare greu, pentru că vor întâlni în următoarele etape două candidate la Europa League, iar apoi alte echipe puternice. De aceea, este important ca echipa lui Grigoraş să mai câștige puncte, pentru a nu avea emoții spre final.

Jucătorii Oţelului Galaţi au decis să joace mâine seară cu banderole pe braţ în semn de protest faţă de întârzierile primelor de victorie, neplătite încă de anul trecut, plus o lună şi mai bine în ceea ce priveşte salariile. Antrenorul Petre Grigoraş, deşi în convalescenţă şi fizic departe de echipă, a spus că este normal ca jucătorii să aibă aceste răbufniri, atât timp cât sunt probleme la club. "Nu trebuie să ascundem problema. Din păcate, chiar dacă s-au câştigat destul de mulți bani, jucătorii nu au fost plătiţi așa cum se aşteptau. E normal să fie răbufniri, pentru că aceste lucruri îi apasă. Am mai trecut prin aceste probleme, dar atunci ştiam că nu sunt bani. Dar acum, ei ştiu că sunt ceva bani în conturi şi totuşi lor nu li se dau. Am sperat că lucrurile vor decurge normal, din păcate nu s-a întâmplat așa. Sper ca cei care conduc să fie alături de echipă şi să rezolve situaţia cât mai repede, iar Oţelul să revină acolo unde îi este locul. Un protest din partea jucătorilor nu ar fi ceva nou în fotbalul românesc. Este dreptul lor şi nu poți să îi obligi să nu facă un lucru pe care îl simt", a declarat Grigoraş.

Antrenorul secund Marian Dinu are doi jucători suspendaţi, Sârghi şi Astafei şi unul accidentat Giurgiu.

Echipa probabilă: Grahovac - Cojoc, Sg.Costin, Benga, D.Popescu - L.Iorga, Neagu, Filip - Marquinhos, Didi, Štromajer; Echipa va fi condusă de antrenorul secund Marian Dinu.

Pronosticul RomanianSoccer.ro: Astra Giurgiu - Oțelul Galați va fi un meci în care miza celor 3 puncte este mai importantă pentru echipa gazdă, care este în plină luptă pentru un loc de Europa League. Cu o victorie, echipa lui Isăilă ar putea reveni pe podium, mai ales că Pandurii are șanse mici în fața Stelei, iar Petrolul va avea și ea un meci dificil la Severin. Și echipa lui Grigoraş vizează cele 3 puncte care i-ar îndepărta definitiv de zona retrogradării. Ambele echipe au jucătorii tehnici și rapizi, astfel că e de așteptat să fie un meci spectaculos, în care să se înscrie mai multe goluri. Astra Giurgiu - Oțelul Galați este meci de 1, gazdele nu au voie să rateze oprtunitatea de a reveni pe podium.

În tur: Oţelul Galaţi - Astra Giurgiu 2 - 1 (0-0)
Au marcat: 0-1 Kehinde Fatai (51), 1-1 Marius Pena (57p), 2-1 Bruce Inkango (90+5)

Echipa Astra Giurgiu se află pe locul 4 în clasament Liga 1, cu 50p, iar Oţelul Galaţi pe 11, cu 34p

Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Derby-uri in Germania, Anglia si Italia   Vin Mai 03, 2013 10:00 pm

Derby-uri in Germania, Anglia si Italia

Finalul acestei săptămâni ne propune câteva partide cel puțin interesante în campionatele Germaniei, Angliei și Italiei. Și în alte campionate din Europa au loc meciuri cu miză, cum este spre exemplu confruntarea pentru locul al doilea din Ucraina.

Rusia: FC Anji Makhachkala - FC Rubin Kazan (sâmbătă, ora 17.00)
În timp ce ȚSKA Moscova și Zenit Sankt Petersburg sunt în fruntea clasamentului și nu prea mai pot fi ajunse, Anji și Rubin se înfruntă sâmbătă pentru un loc de Europa League. Cea de astăzi ar putea fi o partidă decisivă. Anji traversează o perioadă nefastă, având o singură victorie în ultimele 7 partide. Rubin este pe locul al 5-lea, grație succesului de săptămâna trecută din meciul cu ȚSKA și rămâne neînvinsă în cele 7 meciuri jucate în anul 2013.

Germania: Borussia Dortmund - FC Bayern München (sâmbătă, 19.30)
La trei respective patru zile după ce au obținut calificarea în finala Ligii Campionilor, Dortmund și Bayern se întâlnesc în Bundesliga. Echipa antrenată de Jurgen Klopp este pe locul al doilea, la 20 de puncte de bavarezi și are și ea asigurat un loc în viitoarea ediție a Ligii Campionilor. Este foarte probabil ca cele două romații să folosească sâmbătă și jucători obișnuiți cu banca de rezerve. Astfel, pe teren ar outea apărea tineri precum Leonardo Bittencourt (19 ani) de la Borussia, sau Pierre-Emile Højbjerg (17 ani) de la Bayern.

După înfrângerea cu 2-0 din meciul cu Real Madrid, Klopp a declarat: "Avem mai mulți jucători obosiți sau cu probleme medicale, deci la meciul cu Bayern voi schimba puțin echipa. Bayern s-ar putea să obțină o victorie clară, nu e exclus nimic, dar va fi cea mai frumoasă confruntare văzută vreodată în Bundesliga".

Ucraina: FC Metalist Kharkov - FC Dinamo Kiev (sâmbătă, 19.30)
Metalist este în spatele celor de la DInamo Kiev (locul 2) numai din cauza numărului mai mic de goluri marcate, dar are șanse șanse s-o depășească pe aceasta și să ocupe locul secund, care e echivalent cu participarea în Liga Campionilor. Câștigătoare în tur, la Kiev, pe 21 octombrie, cu 3-1, Metalist nu a învins echipa din capital pe teren propriu de 21 de ani. Ultima dată a scos un punct acasă cu Dinamo în sezonul 2007/2008 (2-2). În rest, din 2002 încoace, Dinamo a câștigat pe terenul lui Metalist la cel puțin două goluri diferență de fiecare dată.

Ambele echipe sunt în mare formă, dar cea antrenată de Myron Markevich (Metalist)nu a pierdut încă puncte sau nu a primit gol în deplasare în acest an 2013, având 12 meciuri la rând fără eșec, dintre care 8 victorii și 4 egaluri. "Le-am spus jucătorilor că totul este în mâna lor. Dacă vor să meargă în Champions, trebuie să câștige ultimele 4 meciuri", a declarat antrenorul celor de la Metalist, Markevich

Portugalia: CD Nacional - FC Porto (sâmbătă, 22.30)
Final palpitant în prima ligă portugheză, cu SL Benfica lideră la patru puncte de FC Porto, cu trei etape înaintea finalului de campionat. Cele două rivale sunt încă neînvinse și trebuie să se confrunte în meci direct pe data de 12 mai. Ambele au șanse să încheie sezonul fără eșec în campionat. Pentru Porto, nu e ceva neobișnuit, ultima dată terminândfără înfrângere un campionat în ediția 2010/2011. Benfica, în schimba, n-a mai reușit acest lucru din sezonul 1977/1978. Porto nu-și permite sâmbătă să facă vreun pas greșit pe terenul celor de la Nacional, ocupanta locului 9 în clasament. " Nacional e mereu un adversar greu de învins și foarte periculos în atac. Noi vrem cele trei puncte", a declarat antrenorul celor de la Porto, Vitor Pereira.

Anglia: Liverpool FC - Everton FC (duminică, 15.30)

Două persoane în special doresc să câștige acest al 200-lea derby al orașului Liverpool. Prima este David Moyes, care nu a mai triumfat pe Anfield în cei 11 ani petrecuți la Everton, iar al doilea este fundașul Jamie Carragher de la Liverpool, care se va retrage în vară și dorește să învingă încă o dată echipa pe care o iubea de mic copil. Derby-ul o găsește pe Everton pe locul 5 în clasament, având cu cinci puncte mai mult decât Liverpool. Mijlocașul Leon Osman de la Everton a declarat: "Suntem la un pas de echipele de deasupra noastră și de aceea vom încerca să câștigăm".
Cei de la Liverpool vor încerca să evite ca rivalii lor din oraș să încheie pentru al doilea an consecutive campionatul înaintea lor în clasament.

Italia: SSC Napoli - FC Internazionale Milano (duminică, 21.45)

În timp ce Juventus are nevoie doar de un punct în meciul cu Palermo pentru a deveni campioană, la câteva ore după meciul de la Torino, Napoli va primi replica celor de la Inter Milano, iar miza gazdelor este consolidarea locului al doilea. Cu patru etape înainte de finalul campionatului, Napoli are șapte respective opt puncte avans față de AC Milan și Fiorentina.

"Juve a fost efectiv fenomenală în acest sezon, chiar dacă și noi am avut o evoluție excelentă. Locul doi va fi însă al nostrum, iar pentru acest lucru avem nevoie de încă șase puncte. Trei sper să le obținem în meciul cu Inter ", a declarat mijlocașul slovac de la Napoli, Marik Hamsik.

Inter, ocupanta locului al șaptelea, continuă să se lupte cu accidentările. Ultimul jucător care a devenit indisponibil este Javier Zanetti. Inter mai speră să prindă un loc de Europa League. "Încă e posibil și vom face tot posibilul să jucăm și anul viitor în Europa", a declarat fundașul Andrea Ranocchia.

Sus In jos
messi_tm

Puncte : 28
Data de inscriere : 28/04/2013

MesajSubiect: BILETUL ZILEI , PONTURI , BET INFO , ANALIZE , AVANCRONICI MECIURI & DECLARATII   Vin Mai 03, 2013 10:10 pm

1105 G/Norwich-Aston Villa DG2 1.30

4647 Dortmund-Bayern M. X2 1.39

4644 Nurnberg-Leverkusen X2 1.21

4852 Valencia-Osasuna 1 1.40

5548 Nacional-FC Porto 2 1.30
Cotă: 3,97

Plată: 100.00 lei

Câştig potenţial: 397
Sus In jos
Mariusel

Puncte : 33
Data de inscriere : 07/02/2013
Varsta : 23
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Ziua III 4.IV.2013 -40 units   Sam Mai 04, 2013 1:28 am

Astazi riscam putin si mergem pe cartonase galbene

Giorgi C. (Ita) -Muguruza B. G. (Esp) 2 , 1.36 cota

Tottenham - Southampton over 1.5 cartonase tottenham 2.50

Dortmund - Bayern over 2.5 goals 1.70 cota

total cota 5.78 ,miza 40 unitati

bad day!
Sus In jos
piquebet

Puncte : 209
Data de inscriere : 10/04/2013

MesajSubiect: Bilet 2    Sam Mai 04, 2013 1:45 am

Al doilea :
1 Garbine Muguruza Camila Giorgi v Garbine Muguruza
(Sa castige meciul) 04/05/2013 Nici unul 1.36 Urmeaza sa se joace
2 Carla Suarez Navarro Anastasia Pavlyuchenkova v Carla Suarez Navarro
(Sa castige meciul) 04/05/2013 Nici unul 1.53 Urmeaza sa se joace
3 Sabine Lisicki Sabine Lisicki v Sofia Arvidsson
(Sa castige meciul) 04/05/2013 Nici unul 1.25 Urmeaza sa se joace

Bafta .
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 04.05.2013   Astazi la 3:54 am

Sus In jos

Biletul zilei & ponturi 04.05.2013
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: BILETUL ZILEI , PONTURI , BET INFO , ANALIZE , AVANCRONICI MECIURI & DECLARATII-
Mergi direct la: