AcasaCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Biletul zilei & ponturi 29.04.2013

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
piquebet

Puncte : 209
Data de inscriere : 10/04/2013

MesajSubiect: 29.04.2013   Dum Apr 28, 2013 12:59 pm

Salutare , meciurile pentru astazi :
--> Single <---
Fotbal :
Academica - Benfica - 2 @ 1.40 castigat | +40
Volvograd - Moscova - under 2.5 @ 1.50 castigat | +50

Tenis :
Brands - Kamke - 1 @ 1.50 castigat | +50
Goffin - Sousa - 1 @ 1.30 castigat | +30
Sisjling - Paire - 2 @ 1.28 castigat | +28
Gimeno Traver - Robredo - 2 @ 1.33 castigat | +33
Falla - Kuznetsov - 2 @ 1.53 pierdut | -100
Bertens - Oprandi - 1 @ 1.57 pierdut | -100
Erakovic - Suarez Navarro - 2 @ 1.28 castigat | +28

--> Combinate <---
Brands @ 1.50 , Goffin @ 1.30 , Paire @ 1.28 -> cota totala : 2.49 castigat | + 149
Goffin @ 1.30 , Benfica @ 1.40 , Suarez Navarro @ 1.28 -> cota totala : 2.32 castigat | +132

Sport la bani ! Smile

*momentan nu fac statistica pentru ziua de 29.04.2013 , 2 evenimente disputandu-se maine . Speram ca si acelea sa fie castigatoare . cheers

---Profit/minus : +340---
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
nordvest
Admin

Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

MesajSubiect: Biletul zilei & ponturi 29.04.2013   Dum Apr 28, 2013 9:10 pm

Buna dimineata ! incepem o noua saptamana , una sa speram cat mai buna, asa ca va invit si pe voi sa va postati in cadrul acestei rubrici propunerile de azi sau informatiile gasite pe net si cu ajutorul carora sa facem bilete cat mai bune si mai profitabile ! Bafta sa avem !
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lifeisawager.sportsforum.biz
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 29.04.2013   Dum Apr 28, 2013 9:13 pm

Avancronica meciului Pandurii - Gloria

29.04.2013, Târgu-Jiu, Stadion: "Tudor Vladimirescu", ora: 19:00, live Dolce Sport 1
Pandurii Târgu-Jiu - Gloria Bistriţa în Etapa 28 Liga 1

Pandurii Târgu-Jiu

Pandurii a reușit un meci excelent cu Dinamo, pe care a învins-o cu scorul de 2-0. Abia la a opta întâlnire de la Târgu-Jiu au reușit gorjenii să-i învingă pe "câini". În urma acestui succes, echipa lui Pustai a ajuns din nou pe un loc de Europa League, profitând de egalul Petrolului cu Steaua. Oltenii își doresc să mai urce un loc în clasament sau să nu mai coboare sub podium, pentru a se califica în premieră în Europa. Mâine vor întâlni pe teren propriu pe ultima clasată şi își propun să câștige cele 3 puncte, să înscrie cât mai multe goluri și să facă spectacol pentru fani.

Antrenorul Cristian Pustai a declarat că Pandurii va trata meciul cu Gloria Bistriţa cu maximă seriozitate. "Ne aşteaptă un meci greu. Trebuise să fim atenţi, este un meci acasă şi pe care trebuie să-l câştigăm pentru a avea trei victorii consecutive şi pentru a ne consolida poziţia pe podium. E foarte important meciul de luni. Trei victorii sau trei eşecuri te ridică sau te coboară. Euforia va fi temperată şi prin antrenament şi ce le spunem. I-am simţit bine. Trebuie să fim atenţi, e un meci pe care trebuie să-l tratăm cu maximă seriozitate. Cu o victorie cu Bistriţa am ajunge la trei succese consecutive. E poate cel mai important meci pentru că ne-ar consolida poziţia pe podium şi de acolo urmează bineînţeles obligaţiile pentru finalul de campionat", a spus Pustai.

Preşedintele executiv Eugen Pârvulescu vrea seriozitate şi concentrare. "Trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ, trebuie să fim în continuare serioşi şi concentraţi. Mai avem şapte hopuri", a declarat Pâvulescu.

Pentru meciul cu Gloria Bistriţa antrenorul Cristian Pustai are suspendaţi trei titulari, Iulian Mamele, Alexandru Vlad şi Claudiu Voiculeţ.

Echipa probabilă: Mingote - Unguruşan, O.Viera, I.Rada, C.Cristea - Răduţ, P.Anton, Nistor, Nicoară - Matulevičius, Ibeh; Antrenor: Cristian Pustai

Gloria Bistriţa

Așa cum era de așteptat, Gloria Bistrița a pierdut și meciul cu CFR Cluj, la un scor care reflectă din plin poziția din clasament. Astfel, ardelenii și-au egalat un record negativ prin acest 0-5 cu CFR, la același scor pierzând și cu Sportul Studențesc în 2005. Echipa lui Nae Manea este la 10 puncte de locul salvator, iar șansele de a rămâne în Liga 1 sunt practic nule, întrucât de patru etape are doar înfrângeri pe linie. Va urma un meci greu la Târgu-Jiu, în care bistrițenii nu pot avea ca obiectiv decât o înfrângere onorabilă. Următorii adversari vor fi Dinamo și Steaua, astfel că e o chestiune de timp până când ardelenii vor fi matematic retrogradaţi.

Antrenorul Nicolae Manea a declarat că echipa sa va merge la Târgu-Jiu să joace deschis. "Suntem în cădere liberă. Am ajuns ca adversarii noştri să-şi refacă golaverajul cu noi. Una e să iei un gol şi alta e să pierzi cu 5-0. Din păcate asta e valoarea Gloriei în acest moment. Nu ştiu ce vom face la Târgu-Jiu, probabil vom pierde iar. Noi vom juca deschis, nu vom sta cu fundul în poartă. Pandurii este echipă de Europa League, are siguranţă financiară. Şi-a permis să-l transfere de la noi pe Paul Anton. Noi nu ne permitem nimic…", a spus Manea.

Comisia de Disciplină a Ligii Profesioniste de Fotbal l-a suspendat o etapă pe portarul Emilian Dolha, pentru cartonaşul roşu primit în minutul 60 al meciului cu CFR Cluj.

Echipa probabilă: Albuţ - Țârcă, Hlinca, Ad.Iordache, Kanon - Pouye, Enescu - R.Radu, C.Bucur, Chiţu - Antonache; Antrenor: Nicolae Manea

Pronosticul RomanianSoccer.ro: Pandurii Târgu-Jiu - Gloria Bistrița este cel mai dezechilibrat meci al etapei a 28-a, în care se vor întâlni o echipă care luptă pentru Europa League și o alta care este aproape retrogradata în Liga 2. Prea multe nu sunt de spus despre acest meci, care se va juca doar într-o singură direcție, singura necunoscută fiind diferența de goluri cu care vor câștiga oltenii. Echipa lui Pustai vine după două victorii spectaculoase cu CFR și Dinamo, în timp ce cea a lui Manea după două înfrângeri dezastruoase cu Petrolul și CFR. Pandurii Târgu-Jiu - Gloria Bistrița este meci de 1, fiind șanse mari să fie "1 pauză", "1 final".

În tur: Gloria Bistriţa - Pandurii Târgu-Jiu 1 - 3 (0-1)
Au marcat: 0-1 Mihai Răduţ (40), 0-2 Deivydas Matulevičius (55), 1-2 Cornel Predescu (71), 1-3 Dan Nistor (83)

Echipa Pandurii Târgu-Jiu se află pe locul 3 în clasament Liga 1, cu 50p, iar Gloria Bistriţa pe 18, cu 17p

sursa : romaniansoccer,ro
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Avancronica meciului CSMS Iasi - FC Brasov   Dum Apr 28, 2013 9:17 pm

Avancronica meciului CSMS Iasi - FC Brasov

29.04.2013, Iaşi, Stadion: "Emil Alexandrescu", ora: 21:30, live Digi Sport 1
CSMS Iaşi - FC Braşov în Etapa 28 Liga 1

CSMS Iaşi

Deși a condus cu 1-0 la Turnu-Severin, echipa CSMS Iași a cedat la final cu scorul de 2-1. În urma acestui eșec, moldovenii au mai coborât un loc în clasament, ajungând pe locul 17. Înfrângerea l-a costat postul pe Liviu Ciobotariu, care a fost demis și înlocuit cu Sorin Cârțu. Acesta va avea o misiune foarte grea, să recupereze în cele 7 meciuri rămase de disputat o diferență de 5 puncte. Va urma un meci pe teren propriu cu FC Brașov, în care obiectivul "alb-albaștrilor" este clar, să obțină victoria, altfel se vor reîntoarce în Liga 2 după doar un an.

Antrenorul Sorin Cârţu a declarat că se aşteaptă la un plus de voinţă din partea jucătorilor săi, pentru a putea lua toate cele trei puncte în partida cu FC Braşov. "E greu şi pentru mine şi pentru jucători deoarece timpul a fost scurt pentru ca eu să văd ce calităţi au ei şi ei să înţeleagă ce cerinţe am eu de la ei. Meciul cu FC Braşov este o piatră de încercare pentru noi, dar privim cu încredere partida de luni, cu FC Braşov. Mă aştept la un plus de voinţă din partea jucătorilor mei. Ei trebuie să creadă şi să îşi dorească să luăm cele trei puncte", a spus Cârţu.

"Nu mă gândesc la nici o revanşă în faţa Braşovului, unde am lucrat în tur, ci la victorie pentru a reintra cu şanse în cursa evitării retrogradării. Întâlnim o echipă bună, lipsită de griji în acest final de sezon, care evoluează fără presiune, spre deosebire de noi, dar sper într-o schimbare de atitudine a băieţilor şi o mobilizare exemplară", a adăugat Cârţu.

Sorin Cârţu va primi 25.000 de euro până la finalul campionatului, iar dacă va reuşi să menţină echipa în Liga 1, va fi recompensat cu încă pe atât.

Tincu s-a accidentat la piciorul drept în meciul cu CS Turnu-Severin şi nu va putea juca împotriva lui FC Braşov.

Echipa probabilă: I.Irimia - Mitić, Al.Creţu, Avrămia, Vladu - Ciucur, Milea, Hugo Moutinho, Ţigănaşu - Onofraş, Pătulea; Antrenor: Sorin Cârţu -nou-

FC Braşov

FC Brașov și-a îndeplinit obiectivul în meciul de pe teren propriu cu Oțelul Galați, câștigând cu scorul de 3-2. Ei au făcut și spectacol pentru fani, au luat și cele 3 puncte și vor avea în continuare un final de sezon liniștit. "Galben-negrii" au 12 puncte avans față de primul loc retrogradant, astfel că nu vor mai avea emoții până la finalul sezonului. Ei vor juca mâine la Iași, cu o echipă care are mare nevoie de puncte. Rămâne de văzut dacă "stegarii" vor avea milă de moldoveni și nu vor forța victoria sau îi vor trimite pe aceștia în Liga 2.

Antrenorul Adrian Szabo îşi doreşte prima victorie în deplasare şi este convins că echipa sa va câştiga meciul de la Iaşi. "Sigur vom câştiga la Iaşi. Pe ce mă bazez? Pe jucători. Suntem şi noi datori cu o victorie în deplasare. Cred că am ajuns la un nivel în care jucătorii îşi doresc victoria la fiecare joc. Chiar dacă am mai avut şi sincope, pregătim fiecare meci la victorie. Asta nu înseamnă că ne va fi uşor la Iaşi. Cei de la Iaşi sunt într-o situaţie delicată, dar au jucatori care pot pune probleme oricărui adversar. Avem puterea de a analiza lucrurile şi a vedea că şi echipa din Iaşi dispune de jucători, care pot pune probleme şi care vor încerca să arate că alta este faţa echipei, decât cea arătată la Turnu-Severin. Nu ne-am propus să-l retrogradăm pe Cârţu, ci doar să obţinem cât mai multe puncte pentru atingerea obiectivului, respectiv clasarea pe locurile 7-9, la finalul campionatului. Jucăm contra echipei din Iaşi, nu împotriva lui Cârţu. Noi pregătim acest joc să înscriem goluri şi să nu primim", a declarat Szabo.

Pentru meciul cu CSM Iaşi, antrenorul Adrian Szabo nu se confruntă cu probleme de lot.

Echipa probabilă: D.Mutu - Velayos, Oltean, Cr.Munteanu, Cr.Ionescu - B.Madeira, Mateiu - Nuno Viveiros, Davide Dias, Danquah - Buga; Antrenor: Adrian Szabo

Pronosticul RomanianSoccer.ro: CSMS Iași - FC Brașov va fi un meci deosebit de important pentru echipa gazdă, care nu are decât varianta victoriei pentru a reveni în lupta pentru evitarea retrogradării. Cele trei înfrângeri la rând l-au costat postul pe Ciobotariu, astfel că ieșenii l-au adus antrenor pe Cârțu, cu care speră să declanșeze un șoc pozitiv în rândul jucătorilor. Oaspeții trec printr-o perioadă bună, fiind neînvinși de cinci meciuri, astfel că vor dori să continue în același ritm pentru a mai urca câteva locuri în clasament. CSMS Iași - FC Brașov este meci de 1, e de așteptat ca echipă gazdă să aibă o evoluție foarte bună, fiind cu cuţitul la os.

În tur: FC Braşov - CSMS Iaşi 1 - 0 (0-0)
A marcat: 1-0 Cristi Munteanu (83)
- Acesta a fost singurul meci din Liga 1

Echipa CSMS Iaşi se află pe locul 17 în clasament Liga 1, cu 22p, iar FC Braşov pe 9, cu 38p

sursa : romaniansoccer,ro
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Avancronica meciului Otelul - Concordia   Dum Apr 28, 2013 9:24 pm

Avancronica meciului Otelul - Concordia

29.04.2013, Galaţi, Stadion: "Oţelul", ora: 19:00, live Digi Sport 1
Oţelul Galaţi - Concordia Chiajna în Etapa 28 Liga 1

Oţelul Galaţi

Oțelul Galați a pierdut meciul susținut la Brașov cu scorul de 3-2 și continuă să aibă emoții în privința retrogradării. "Roș-alb-albaştrii" sunt la 5 puncte de primul loc retrogradant, ocupat de Concordia Chiajna. Cu aceasta "oțelarii" se vor întâlni mâine, într-un meci în care, dacă vor învinge, pot spune că au rezolvat definitiv problemă rămânerii în Liga 1. Vor mai fi meciuri în care gălăţenii vor întâlni adversari mai accesibili, dar pentru a fi totul bine pe final de sezon, ei trebuie să câștige obligatoriu cele 3 puncte cu Concordia.

Antrenorul Petre Grigoraş se simte bine şi vineri a fost externat din clinica de cardiologie "Clinicco" din Braşov, acolo unde miercuri a fost supus unei intervenţii chirurgicale, medicii implantându-i un stimulator cardiac. Firesc, momentul dificil prin care a trecut l-a marcat: "Ai impresia că eşti puternic, zici că ai lumea la picioare, dar abia când ajungi să stai în faţa cuţitului realizezi că doar sănătatea şi familia contează cu adevărat. Din fericire, starea de spirit este foarte bună, putând chiar să glumească pe seama acestei situaţii. Mă simt bine, voi fi în concediu medical trei săptămâni. Nu ştiu când o să revin la echipă, vom vedea în funcţie de ce vor spune medicii când voi reveni la control. Mi s-a spus că într-o lună-două o să fiu ca înainte de operaţie, ba chiar mai puternic, doar la aruncarea greutăţii probabil nu o să mă pot băga", a spus Grigoraş.

Conducerea FC Oţelul a anunţat că la meciul de luni, 29 aprilie, ora 19:00, de pe teren propriu, contra Concordiei Chiajna, femeile şi copiii de până la 15 ani vor intra gratuit.

Cristian Brăneț, care a suferit o comoţie la meciul de la Braşov, va fi menajat, Branko Grahovac urmând să fie titularizat luni, în timp ce Tadas Simaitis va fi rezervă, el nefiind folosit în această etapă la Oţelul II în Liga 3.

La capitolul reveniri îi avem pe Alexandru Benga, care şi-a ispăşit etapa de suspendare şi pe Daniel Popescu, recuperat după tratament în Serbia, ambii având şanse să prindă chiar primul unsprezece.

Echipa probabilă: Grahovac - Cojoc, Sârghi, Benga, D.Popescu - L.Iorga, Neagu, Giurgiu - Astafei, Didi, Paraschiv; Echipa va fi condusă de antrenorii secunzi Ioan Balaur şi Tudorel Pelin

Concordia Chiajna

Concordia Chiajna a reușit un rezultat de egalitate, scor 1-1 cu FC Vaslui, punând capăt unei serii negative de șase înfrângeri consecutive. Punctul câștigat cu moldovenii lui Balint nu i-a ajutat prea mult pe ilfoveni, care au rămas în continuare pe un loc retrogradant. Ei sunt la doar un punct de locul salvator, astfel că situația încă nu e dramatică, dar pentru a putea să se mențină în Liga 1 vor trebui să și câștige meciuri. Obiectivul "galben-verzilor" este de a obține un punct la Galați, iar în etapa următoare să câștige meciul de pe teren propriu cu CSMS Iași.

Antrenorul Ilie Stan a declarat că echipa sa nu s-a resemnat în privinţa retrogradării. "Am câştigat doar un punct cu Vaslui, dar e bine că am întrerupt seria de şase înfrângeri consecutive. Suntem doar la un punct de locul salvator şi, normal, nu ne-am resemnat în privinţa retrogradării. Mergem la Galaţi să câştigăm punct sau puncte. Suntem într-o situaţie delicată, aşa că nu ne interesează să facem spectacol, ci să câştigăm puncte. Dacă batem mâine pe Oţelul, aceasta intră şi ea la retrogradare. Echipele de pe locurile 11-18 au emoţii până la final. Oricine poate retrograda. Cred în continuare în echipa mea, locul nostru este în Liga 1. Sper să avem un arbitraj corect la Galaţi", a spus Stan.

Fundaşul Sorin Ghionea a primit în meciul cu FC Vaslui al 10-lea cartonaş galben din acest sezon, urmând a fi suspendat o etapă. Ghionea a mai fost suspendat şi în meciul cu Ceahlăul (scor 0-3) când a fost înlocuit cu macedonianul Belica.

Echipa probabilă: Cobrea - Belu, Leca, Fl.Ilie, Bambara - Ispir, S.Pană - Popovici, Coșereanu, Zuluf - Wellington; Antrenor: Ilie Stan

Pronosticul RomanianSoccer.ro: Oțelul Galați - Concordia Chiajna va fi un meci important pentru ambele echipe, întrucât cu 3 puncte în plus, gazdele ar rezolva problemă retrogradării, în timp ce oaspeții ar putea ieși din zona locurilor 15-18. În ultimele trei meciuri disputate pe teren propriu, "roș-alb-albaştrii" au câștigat 7 puncte și vor încerca și mâine să mai adauge încă 3, pentru a nu-și complică situația în clasament. "Galben-verzii" au pierdut ultimele patru meciuri disputate în deplasare, dar vor încerca mâine să lupte pentru un rezultat de egalitate. Echipa lui Grigoraş (absent după ce a fost supus unei intervenţii chirurgicale) are un joc ofensiv și cu siguranță va domina meciul, pe care în mod normal ar trebui să-l câștige fără probleme. Oțelul Galați - Concordia Chiajna este meci de 1, e greu de crezut că oaspeții vor reuși să nu mai primească gol în a patra întâlnire directă.

În tur: Concordia Chiajna - Oţelul Galaţi 0 - 0
Au marcat: -

Echipa Oţelul Galaţi se află pe locul 11 în clasament Liga 1, cu 31p, iar Concordia Chiajna pe 15, cu 26p

sursa : romaniansoccer.ro
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Cel mai indecent pariu din istoria fotbalului   Dum Apr 28, 2013 9:37 pm

Cel mai indecent pariu din istoria fotbalului

Istoria fotbalului este plina de pariuri traznite. In functie de indeplinirea sau ratarea unui obiectiv, unii s-au tuns la zero, altii au mers pe jos zeci de kilometri, altii au stat in cap etc. S-au vazut astfel de situatii la echipele noastre. Este de notorietate episodul in care staful si jucatorii echipei nationale s-au facut blonzi dupa ce au trecut de grupele Campionatului European din 1998. Mai recent, Iuliu Muresan, presedintele lui CFR Cluj, a renuntat la podoaba capilara dupa ce ardelenii au luat ultimul titlu.

Balotelli e nebun de-a binelea

Declaratia saptamanii a fost data de Mario Balotelli, jucatorul lui AC Milan. „Daca Real Madrid revine si se califica in finala Ligii Campionilor, o las pe prietena mea (n.r. un celebru fotomodel) sa se culce cu toata echipa”, a spus italianul. Va reamintim ca Realul a pierdut cu 1-4 la Dortmund. Asadar, ar trebui sa castige cu 3-0 sau cu o diferenta de la patru goluri in sus. S-au mai vazut minuni, asa ca …
Sunt, totusi, cateva neclaritati in declaratia lui Balotelli.
1. Cu care echipa sa se culce fotomodeala? Cu Real Madrid sau cu AC Milan?
2. „O las” inseamna ca fata si-a exprimat deja dorinta, iar Mario nu a lasat-o pana acum?

sursa :24bet.ro
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Suspendatii,accidentatii sau incertii meciului Aston Villa-Sunderland   Dum Apr 28, 2013 9:41 pm

Suspendatii,accidentatii sau incertii meciului Aston Villa-Sunderland

Sus In jos
Mariusel

Puncte : 33
Data de inscriere : 07/02/2013
Varsta : 23
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Ziua I -6 unitati profit    Lun Apr 29, 2013 11:20 am

Biletul zilei in urma voturilor desi putine la numar este urmatorul:

Brands - Kamke - 1 @ 1.50 tenis ora 14:40 2-1

Alania V. - FC Krasnodar - x2 sansa dubla cota 1.36 ora 17:30 2-3

Fenerbahce-Anadolu Efes 1 baschet 1.47 cota Baschet ora 20:00 86-90 (a iesit contra pariul ,anadolu castiga la 3-6 puncte diferenta cota 7 miza 1 unitate )

Betis-Deportivo sa castige oricare din reprize Bestis 1.36 fotbal ora 23:00

cota finala 4.07 ,miza 10 unitati din totaul bancii de 200.

total profit ziua 1 -6 unitati,pentru ca am plasat totodata si 1 unitate pe fiecare eveniment mai putin la tenis rezultand: 1u scor corect 2:1 alania-krasnodar ,1u anadolu castiga la 3-6pct diferenta si 1u scor corect la pauza betis-la coruna = -6 unitati ,total banca 194

[/size]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 29.04.2013   Astazi la 2:16 pm

Sus In jos

Biletul zilei & ponturi 29.04.2013
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: BILETUL ZILEI , PONTURI , BET INFO , ANALIZE , AVANCRONICI MECIURI & DECLARATII-
Mergi direct la: