AcasaCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Biletul zilei & ponturi 11.04.2013

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
nordvest
Admin

Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

MesajSubiect: 11 APRILIE 2013   Mier Apr 10, 2013 6:53 pm

Un nou transfer la "U" Cluj: Gaston Mendy se pregateste de azi cu "Sepcile rosii"

Rămas fără echipă după despărţirea de Petrolul Ploieşti, Gaston Mendy ar putea fi legitimat în următoarele zile de "U" Cluj.

Senegalezul Gaston Mendy a revenit în România şi a început de astăzi pregătirea alături de Universitatea Cluj. Fundaşul de bandă stângă e liber de contract după ce şi-a încheiat înţelegerea cu Petrolul în iarnă şi ar putea fi legitimat de "U" Cluj în zilele următoare.

Mendy a mai evoluat pentru "Şepcile roşii" în perioada 2010-2012, după care a fost transferat de Petrolul Ploieşti. La începutul anului, jucătorul a fost pus pe liber de formaţia ploieşteană.

Universitatea Cluj i-a legitimat recent şi pe Tony Nwakaeme, respectiv Janos Szekely, fotbalişti care au mai jucat în trecut pentru echipa "studenţească".

Daca ati gasit pe net informatii care ne pot ajuta in luarea deciziilor de pariere , si astfel folosindu-ne de ele sa ne marim sansele de castig ,sunteti invitati sa le postati in cadrul acestei rubrici pentru a ne ajuta reciproc.Impreuna,suntem mai buni!

Ultima editare efectuata de catre nordvest in Mier Apr 10, 2013 6:57 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lifeisawager.sportsforum.biz
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 11.04.2013   Mier Apr 10, 2013 6:54 pm

CFR-istul Nicoara vrea Pandurii in Europa

Jucătorul venit în iarnă de la CFR Cluj nu are drept de joc în meciul de vineri seara
A jucat la CFR, acum este împrumutat la Târgu-Jiu. Viorel Nicoară a schimbat echipele în iarnă, iar vineri seara trebuia să fie adversarul echipei de care aparţine. Dar, atunci când au semnat împrumutul, cei de la CFR au cerut ca jucătorul să nu joace în meciul direct, altfel oltenii vor trebui să achite un fel de amendă pentru că nu au respectat ceea ce s-an stabilit la iarnă. Totuşi, actualul pandur îşi doreşte ca actualii săi colegi să câştige pe terenul CFR-ului. "Nu am drept de joc. Sunt jucător profesionist, normal trebuia să joc, dar asta e viaţa", oftează Viorel Nicoară.

Ar vrea două victorii
Mai mult, Viorel Nicoară era şi unul din jucătorii cheie ai gorjenilor. A făcut un meci bun contra Petrolului fiind cel mai bun jucător din tabăra oltenilor, iar acum brusc este nevoit să privească meciul următor de acasă, şi asta chiar dacă nu este suspendat. Regretul e mare, însă jucătorul îşi doreşte ca colegii lui să joace bine şi să câştige toate cele trei puncte din meciul de la Cluj. "Păcat că am luat bătaie cu 3-1, era bine dacă am fi câştigat, ne ajuta mai mult. Aşa e în fotbal. Am jucat bine 40 de minute, dar am pierdut şi îmi pare rău. Dacă am fi câştigat eram pe locul trei, aşa acum suntem pe locul 5. Trebuie să câştigăm acum cu CFR şi apoi cu Dinamo", a comentat Nicoară. Pandurii au pierdut locul de pe podium, iar acum următoarele două etape pot fi decisive. "Primul meci important e cu CFR, apoi cu Dinamo. Pentru noi contează cu CFR şi apoi cu Dinamo. Suntem bine cu moralul. Mai sunt 9 etape, mergem înainte. Pe Dinamo trebuie să o batem dacă mai vrem Europa League. Dar, acum avem cu CFR, apoi cu Dinamo şi trebuie să obţinem cât mai multe puncte", a mai declarat Viorel Nicoară.

Presiunea bat-o vina
Cristian Pustai s-a plâns la un moment dat de tracul elevilor săi în îndeplinirea obiectivului. Astfel, tehnicianul a dat de înţeles că echipa sa este una de moral, iar presiunea obiectivului şi-ar putea lăsa amprenta asupra jocului. "Automat jucăm cu presiune. Este puţină presiune. Sunt mai multe echipe puternice, Astra, Valslui, Petrolul", a mai declarat Nicoară. Acesta spune că meciul următor poate conta foarte mult, iar cum el a jucat în tur la CFR ştie exact care este atmosfera ardelenilor înainte de meciul contra pandurilor. "Se spune că Pandurii sunt naşii CFR-ului. Să facem ce trebuie fiecare pe postul lui şi putem câştiga. CFR-ul are jucători buni, jucători cu experienţă, jucători de sute de mii sau milioane, Mureşan, Kapetanos, Deac şi alţii. E diferenţă de un punct între noi şi locul 3. Dacă batem la CFR putem urca înapoi pe loc de podium", a mai comentat Viorel Nicoară. Referitor la viitorul său din vară încolo, Nicoară dă din cap şi spune că nu ştie ce va face. Ar vrea să revină la Cluj şi să joace pentru titlu,, însă l-ar tenta şi o experienţă în Europa cu Pandurii. "Pentru la anul vreau să mă întorc la CFR. Nu ştiu ce să spun dacă voi continua aici. Dacă prindem o cupă europeană aş vrea să rămân. Oricine ar vrea să joace în cupele europene", a mai spus Nicoară.

Daca ati gasit pe net informatii care ne pot ajuta in luarea deciziilor de pariere , si astfel folosindu-ne de ele sa ne marim sansele de castig ,sunteti invitati sa le postati in cadrul acestei rubrici pentru a ne ajuta reciproc.Impreuna,suntem mai buni!

Ultima editare efectuata de catre nordvest in Mier Apr 10, 2013 6:58 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 11.04.2013   Mier Apr 10, 2013 6:55 pm

Reghecampf spune ca Rusescu are sanse mari de a evolua in derby-ul cu Rapid

Tehnicianul Stelei, Laurenţiu Reghecampf, a declarat că atacantul Raul Rusescu, accidentat cu CSMS Iaşi, are şanse mari să evolueze în partida cu Rapid, programată duminică, însă Paul Pârvulescu, de asemenea accidentat în întâlnirea din Bd. Ghencea, are nevoie de o săptămână de repaus.

"La Paul Pârvulescu este clar, el nu are cum să joace la Rapid, urmează o perioadă de recuperare, şase-şapte zile nu are voie să se antreneze. La Raul este mai bine. Astăzi l-am văzut la un antrenament, rana arată mult mai bine, sperăm să nu se infecteze, sperăm să nu existe complicaţii. Dacă toate lucrurile merg aşa cum ar trebui, cu siguranţă îl avem duminică sută la sută apt", a afirmat, marţi, Reghecampf.

Mijlocaşul Raul Rusescu a fost lovit din greşeală la cap de coechipierul său Alexandru Chipciu, în minutul 44 al meciului cu CSMS Iaşi, câştigat de Steaua, cu scorul de 3-1. La pauză, Rusescu a fost înlocuit cu Mihai Pintilii.

Pârvulescu s-a ciocnit tot cu un coleg, portarul Ciprian Tătăruşanu, fiind transportat la spital după ce a suferit o contuzie pulmonară.

Partida FC Rapid - FC Steaua, contând pentru etapa a 26-a a Ligii 1, se va disputa, duminică, de la ora 20:30.

Ultima editare efectuata de catre nordvest in Mier Apr 10, 2013 6:58 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 11.04.2013   Mier Apr 10, 2013 6:56 pm

Ionut Negoita: Vom aduce patru-cinci jucatori in vara

Acţionarul majoritar al FC Dinamo, Ionuţ Negoiţă, a declarat că gruparea din Şoseaua Ştefan cel Mare va transfera în vară patru-cinci jucători, mai ales din Liga 1, precizând că au fost demarate discuţii cu fotbalişti importanţi.

"Am văzut la Steaua o strategie în care anunţă foarte multe transferuri, mai ales înainte să joace cu echipele respective. Noi lucrăm la o strategie de transferuri pe care nu o anunţăm, nu trebuie să ştie toată lumea ce vrem să facem, pe cine vrem să aducem. Important e să se ştie că vom aduce jucători. Eu cred că 4-5 jucători... Sunt şi nume importante cu care suntem în discuţii. Vom lua în mare parte din Liga 1. Va fi un buget de transferuri. Vor mai fi trei-patru jucători tineri, care vor urca în echipa mare. Nu vreau să discut acum despre plecări, dar, în principiu, tot ce înseamnă jucători de valoare vreau să rămână", a spus Negoiţă, care a adăugat că a investit şapte milioane de euro de când a preluat pachetul majoritar de acţiuni şi că bugetul de transferuri ar fi între unul şi două milioane de euro.

La mijlocul lunii martie, omul de afaceri Ionuţ Negoiţă a preluat acţiunile deţinute de Nicolae Badea şi pe cele ale lui Dragoş Săvulescu, devenind acţionarul majoritar al FC Dinamo.

Sus In jos
Markoo

Puncte : 308
Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 100

MesajSubiect: Biletul zilei & ponturi 11.04.2013   Joi Apr 11, 2013 12:32 am

Poate va inspira acest bilet!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Generaltanc

Puncte : 1
Data de inscriere : 11/04/2013

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 11.04.2013   Joi Apr 11, 2013 1:01 am

Propunerea mea pentru azi:

1556 G/Newcastle Utd.-Benfica 11.04. 22:05 GG 1.70
1564 TGPR/Rubin K.-Chelsea 11.04. 19:00 1r 1+ 1.34
3634 SC/R.Berankis-T.Haas 12.04. 02:00 0:2 1.45
3348 PS/N.Almagro-G.Monfils 11.04. 21:50 1S1 1.30
1554 TGPR/Basel-Tottenham 11.04. 22:05 1r 1+ 1.29
Cotă: 5.54

Bafta!
Sus In jos
piquebet

Puncte : 209
Data de inscriere : 10/04/2013

MesajSubiect: Meciurile zilei   Joi Apr 11, 2013 4:09 am

Salutare tuturor , meciurile pentru astazi sunt :

Baschet :
Euroliga : Barcelona - Panathinaikos - SUB 141,5 puncte @ 1.90 | + 90
si sfertul 1 - sub 35.5 puncte @ 1.90 --- + 90
Handbal : Gyor - Oltchim - handicap -3.5 @ 1.64 | -100
Tenis : Kvitova - Minella - sub 18.5 game-uri @ 1.85 | -100
Hochei : Valerenga - Stavanger - victorie Valerenga @ 1.60 | + 60
Kosice - Zvolen - victorie Kosice @ 1.57 | -100
Fotbal : Rubin Kazan - Chelsea - sub 2.5 goluri @ 1.66 | -100
Newcastle - Benfica - GG @ 1.61 | +61
Lazio - Fenerbahce - peste 4.5 cartonase @ 1.72 | +72

* Am modificat pronosticul la Valerenga , nefiind atent dimineata ca este 3-1 la general pentru Stavanger , posibil sa fie si over , dar pare mai sigura victoria celor de la Valerenga .
* Am adaugat si meciul de hochei din Slovacia dintre Kosice si Zvolen .

Statistica zilei de astazi , 11.04.2013 :
9 pariuri propuse : 5 castigatoare , 4 pierdute .

Asadar , cu o miza de 100 de ron pe fiecare pariu propus , rezulta o pierdere de 27 de lei .

Ultima editare efectuata de catre piquebet in Joi Apr 11, 2013 1:07 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 11.04.2013   Joi Apr 11, 2013 5:43 am

statistica pariurilor live din data de 10.04.2013 jucate de jppapin (jpp) , statistica intocmita si pusa la dispozitia noastra de catre acesta :

Ultima editare efectuata de catre nordvest in Vin Apr 12, 2013 3:06 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Slick

Puncte : 15
Data de inscriere : 09/04/2013
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 11.04.2013   Joi Apr 11, 2013 5:44 am

Salut,

De la ce casa de pariuri sunt cotele?
Sus In jos
Mirela

Puncte : 77
Data de inscriere : 07/02/2013

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 11.04.2013   Joi Apr 11, 2013 5:54 am

.
Sus In jos
piquebet

MesajSubiect: Cotele    Joi Apr 11, 2013 1:08 pm

Salut Slick , nu am vazut intrebarea ta . Cotele sunt de la bet365 .
Sus In jos
popescuionut86

Puncte : 182
Data de inscriere : 22/12/2012

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 11.04.2013   Joi Apr 11, 2013 10:12 pm

piquebet a scris:
Salutare tuturor , meciurile pentru astazi sunt :

Baschet :
Euroliga : Barcelona - Panathinaikos - SUB 141,5 puncte @ 1.90 | + 90
si sfertul 1 - sub 35.5 puncte @ 1.90 --- + 90
Handbal : Gyor - Oltchim - handicap -3.5 @ 1.64 | -100
Tenis : Kvitova - Minella - sub 18.5 game-uri @ 1.85 | -100
Hochei : Valerenga - Stavanger - victorie Valerenga @ 1.60 | + 60
Kosice - Zvolen - victorie Kosice @ 1.57 | -100
Fotbal : Rubin Kazan - Chelsea - sub 2.5 goluri @ 1.66 | -100
Newcastle - Benfica - GG @ 1.61 | +61
Lazio - Fenerbahce - peste 4.5 cartonase @ 1.72 | +72

* Am modificat pronosticul la Valerenga , nefiind atent dimineata ca este 3-1 la general pentru Stavanger , posibil sa fie si over , dar pare mai sigura victoria celor de la Valerenga .
* Am adaugat si meciul de hochei din Slovacia dintre Kosice si Zvolen .

Statistica zilei de astazi , 11.04.2013 :
9 pariuri propuse : 5 castigatoare , 4 pierdute .

Asadar , cu o miza de 100 de ron pe fiecare pariu propus , rezulta o pierdere de 27 de lei .

Ma nene,pui 1254 de meciuri intr-o zi si pierzi aproape jumatate din ele. Nu stie lumea in cazul asta ce sa parieze (care va fi castigator si care nu). Asta era si stilul meu de postare,pana m-a luat lumea la p*** pe aici pt ca ei sunt invatati sa bage maxim 2 meciuri/zi (strategie care s-a dovedit a fi banoasa)... Si mai e o chestie: nu vorbi aici de pariurile tale cu miza fiecare de 100 RON...Aici lumea vorbeste cum sa transformi 10 RON in 150 RON intr-o luna.Asa ca fii realist si ... fara stilul croat! BAFTA!
Sus In jos
piquebet

MesajSubiect: Despre meciuri .   Joi Apr 11, 2013 11:34 pm

Ma nene,pui 1254 de meciuri intr-o zi si pierzi aproape jumatate din ele. Nu stie lumea in cazul asta ce sa parieze (care va fi castigator si care nu). Asta era si stilul meu de postare,pana m-a luat lumea la p*** pe aici pt ca ei sunt invatati sa bage maxim 2 meciuri/zi (strategie care s-a dovedit a fi banoasa)... Si mai e o chestie: nu vorbi aici de pariurile tale cu miza fiecare de 100 RON...Aici lumea vorbeste cum sa transformi 10 RON in 150 RON intr-o luna.Asa ca fii realist si ... fara stilul croat! BAFTA!
---------------------------------------
Salut , eu am pus aici meciurile care mi se par mie bune de pariat si felul in care cred eu ca ar fi trebuit pariat . Ieri intradevar a fost o zi mai proasta , fiind o zi care a fost minus . Incepand de astazi voi face si cate 2-3 bilete sub meciuri , sa inteleaga lumea cum le-as juca eu meciurile respective in combo .
In legatura cu miza , am spus inca de la inceput pe chat (greseala mea ca nu am specificat si aici) , miza este una ORIENTATIVA , dar de astazi voi scrie miza sub forma de unitati si ea va fi tot timpul 10 unitati .
Multa bafta Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 11.04.2013   Astazi la 3:51 am

Sus In jos

Biletul zilei & ponturi 11.04.2013
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: BILETUL ZILEI , PONTURI , BET INFO , ANALIZE , AVANCRONICI MECIURI & DECLARATII-
Mergi direct la: