AcasaCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Biletul zilei & ponturi 22.03.2013

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
silver20

Puncte : 79
Data de inscriere : 21/01/2013
Varsta : 35

MesajSubiect: Biletul zilei & ponturi 22.03.2013   Vin Mar 22, 2013 12:54 am

salutare tuturor,
propunerea mea de azi pentru meciul pauza final va fi urmatoarea:
Slovacia vs Lituania X / 1 @ 4.30 1-1 / 1-1 Sad
In cursul zilei voi mai revenii si cu alte propuneri.
Gata si celelalte propuneri ale mele:
Macedonia vs Belgia peste 2,5 goluri @ 2.25 0-2 Sad
si
Cehia vs Danemarca peste 1,5 goluri @ 1.44 0-3 Smile

Iralanda de Nord vs Rusia peste 1,5 goluri @ 1.47 amanat

Total cota: 1.44
Sa avem bafta!!!
STATISTICA P/F SILVER20 : 12 PARIURI 3 CASTIGATE 9 PIERDUTE

Ultima editare efectuata de catre silver20 in Dum Mar 24, 2013 11:35 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
nordvest
Admin

Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

MesajSubiect: 22 MARTIE 2013   Vin Mar 22, 2013 3:15 am

World Cup 2014 : Wales :

Gareth Bale a doubt for Wales match
Wales manager Chris Coleman says he won't risk Gareth Bale if he fails to recover in time from a virus. The Tottenham star travelled to Scotland separate from the rest of the squad on Thursday, having contracted the illness from his daughter. Bale has also been nursing an ankle injury and hasn't trained with Coleman's side this week prior to linking up with the squad at Hampden on Thursday evening.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lifeisawager.sportsforum.biz
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 22.03.2013   Vin Mar 22, 2013 3:16 am

English Premier League : Newcastle

Newcastle United face injury crisis
Newcastle United have fresh injury worries after it was revealed that Davide Santon has withdrawn from the Italian Under-21 squad. The defender reported discomfort in his left thigh after a training session on Tuesday. Newcastle have already lost the services of one left-back in Massadio Haidara after the horror tackle by Wigan's Callum McManaman last weekend. Thr club will have to wait until next week before discovering the full extent of Haidara's injury. Meanwhile, right-back Mathieu Debuchy was withdrawn from the French squad earlier this week with injury.
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 22.03.2013   Vin Mar 22, 2013 3:16 am

Spanish Primera Liga : Celta

Iago Aspas suspended for 4 games
Striker Iago Aspas has been suspended for four games for head-butting defender Carlos Marchena during Celta Vigo's 3-1 loss at Deportivo La Coruna last week. Aspas, who was sent off with a direct red card, is Celta's leading scorer with 10 goals this season. Promoted Celta are three points from safety with 10 rounds to go in the Spanish top flight.
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 22.03.2013   Vin Mar 22, 2013 3:17 am

German Bundesliga : Wolfsburg

Josue returns to Brazil
Wolfsburg have confirmed the departure of Brazilian midfielder Josue to Atletico Mineiro on a free transfer. The Bundesliga club say they released the 33-year-old from his contract so he could join his homeland side with immediate effect. Josue was the captain of the Wolfsburg team that won the Bundesliga title in 2009. He played 164 Bundesliga matches and scored two goals.
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 22.03.2013   Vin Mar 22, 2013 3:18 am

World Cup 2014 : England

Cahill joins England withdrawals
Gary Cahill has joined the list of England casualties after being ruled out of Friday's World Cup qualifier against San Marino. The Chelsea defender hurt his knee during his team's win over West Ham at the weekend. Cahill will be reassessed ahead of Tuesday's match in Montenegro. After Rio Ferdinand withdrew from the squad, Cahill's absence adds to manager Roy Hodgson's defensive woes. Hodgson, who has also lost Michael Dawson, brought in Joleon Lescott, Steven Caulker and uncapped Newcastle centre-back Steven Taylor.
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 22.03.2013   Vin Mar 22, 2013 3:22 am

Ungaria – Romania

Echipa probabila a Romaniei arata cam asa: Tatarusanu – Tamas, Chiriches, Goian, St. Radu – Bourceanu, Pintilii – Torje, Grozav, Stancu – Mutu. Trebuie spus ca arata destul de bine, cu o singura exceptie: folosirea lui Tamas pe partea dreapta. Nu ca acesta nu ar fi un jucatori ok, dar lipsa de viteza nu il recomanda pe acest post. Tamas e bun sa stranga in centru, nu sa faca fata unor sarje ofensive pe flanc. Probabil il va avea ca adversar direct pe Dzsudzsak, cel mai important jucator al ungurilor. Duelul dintre cei doi este cheia meciului. In aceste conditii, Torje va fi obligat sa stea mai mult retras, pentru a dubla, deci scade forta ofensiva.

Ungaria nu conteaza pe doi jucatori importanti

Capitanul Zoltan Gera si experimentatul fundas Roland Juhasz rateaza meciul cu Romania din cauza accidentarilor. Un alt jucator cheie, Hajnal, este intr-o forma foarte proasta. Cu toate acestea, maghiarii spun ca vor lua sase puncte din meciurile cu Romania.
Echipa probabila Ungaria: Bogdan – Varga, Meszaros, Korcsmar, Kadar – Hajnal, Pinter – Koman, Szabics, Dzsudzsak – Szalai
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 22.03.2013   Vin Mar 22, 2013 7:17 am

Olanda, cu Sneijder la atac

După o lungă perioadă mai "delicată" petrecută la Inter Milano, Wesley Sneijder şi-a reintrat în formă după ce s-a transferat la Galatasaray Istanbul şi e pregătit să conducă naţionala Olandei către o nouă victorie în preliminariile CM 2014, vineri, de la ora 21.30, când batavii vor întâlni Estonia. Partida se va juca în grupa D a preliminariilor, din care face parte şi România. Sneijder nu mai fusese convocat la naţională de cinci luni.

"Nu sunt surprins că mă aflu din nou la naţională", a declarat Sneijder, care joacă în campionatul Turciei din ianuarie.
"Mă simt în formă şi suficient de puternic pentru a juca la naţionala Olandei. Să nu mă considere nimeni o epavă, că nu am 39 de ani", a declarat jucătorul în vârstă de 29 de ani, ce a mai trecut în cariera sa şi pe la Real Madrid.

În Turcia, Sneijder şi-a regăsit ritmul de joc. El a ezitat îndelung până a semnat cu Galatasaray, dar până la urmă s-a dovedit a fi o alegere inspirată. "A fost logic să nu fiu convocat în perioada în care nu am jucat la Inter. Acum lucrurile încep să se aşeze", susţine Sneijder.

Sneijder are 90 de selecţii la naţionala Olandei şi, alături de Arjen Robben (29 de ani) şi Rafael van der Vaart (30 de ani) reprezintă unul dintre "pilonii" naţionalei conduse de Louis Van Gaal. "Am ţinut în permanenţă legătura cu selecţionerul atunci când m-am aflat în Turcia. Van Gaal chiar a venit să mă vadă jucând la Istanbul. M-a asigurat că voi rămâne în continuare căpitan la naţională", a spus Sneijder.

Sneijder are 24 de goluri marcate pentru Olanda, însă nu a mai înscris din iulie 2010. El ar putea-o face chiar vineri împotriva Estoniei.

Van Gaal a întinerit apărarea

Selecţionerul naţionalei Olandei, Louis Van Gaal, se va baza pe o defensivă formată din jucători tineri la meciul cu Estonia de vineri. El are de gând să-i folosească din primul minut pe Stefan de Vrij, Bruno Martins Indi şi Daley Blind. Niciunul dintre aceştia nu are în palmares vreun meci oficial la naţionala Olandei.

La rândul său, jucătorul de numai 18 ani, Tonny Vilhena, ar urma să stea în premieră pe banca de rezerve.
În atac, Klaas-Jan Huuntelaar este accidentat la ligamentele genunchiului stâng şi nu va putea juca.

Echipa probabilă a Olandei pentru meciul cu Estonia:

Stekelenburg - Janmaat, de Vrij, Martins Indi, Blind - Strootman, Sneijder, Clasie - Schaken, Van Persie, Robben.

sursa: romaniansoccer.ro
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 22.03.2013   Vin Mar 22, 2013 7:20 am

Avancronica meciului Ungaria - Romania

Ungaria

Selecţionerul Sándor Egervári a declarat că echipa României nu are foarte multe puncte slabe şi dispune de jucători foarte buni precum Mutu, Grozav sau Torje. "E un meci foarte important cel cu România, un derby, se întâlnesc două ţări vecine, iar rivalitatea fotbalistică este tradiţională. Pot spune că este un joc de şase puncte. Ca şi noi, echipa României este în construcţie, are o generaţie bună. Un bun exemplu despre forţa jucătorilor români a fost oferit de Steaua, care a obţinut rezultate bune în cupele europene. Au apărut totodată şi o serie de jucători tineri foarte buni, precum Torje şi Grozav. Sunt încrezător că putem specula punctele slabe ale adversarilor, chiar dacă nu sunt foarte multe, şi trebuie totodată să stăm bine şi în apărare. Eu sunt optimist. Mutu este un jucător de mare valoare, dar sper să-l neutralizăm. Oricum, România dispune de mai mulţi jucători buni, nu ne vom concentra doar pe Mutu", a spus Egervári.

Portarul Ádám Bogdán crede că echipa lui Victor Piţurcă a crescut foarte mult: "România e mult mai valoroasă acum. Steaua, care oferă mulţi jucători la naţională, a arătat asta la meciul cu Chelsea. Sunt o echipă foarte unită. Trebuie să fim pregătiţi, pentru că fanii nu vor fi acolo să ne ajute", a declarat Bogdan.

Mijlocaşul Balázs Dzsudzsák speră ca Ungaria să obţină cele şase puncte. "Vor fi două meciuri grele, cu România şi cu Turcia, dar sper să obţinem toate cele şase puncte. Păcat că nu putem conta pe sprijinul suporterilor, ne vor lipsi la un meci atât de important. Vom încerca să ne facem treaba cât mai bine şi sperăm să obţinem maximum", a spus Dzsudzsák.

Atacantul Dániel Böde crede că "va fi o partidă cu greutate şi mare încărcătură", în timp ce mijlocaşul Vladimir Komanspune că: "Nu ştiu la ce stil de joc să ne aşteptăm de la România, dar cred că se vor axa mai mult pe defensivă".

Echipa probabilă: Bogdan - Vanczák, Korcsmár, Mészáros, Kádár - Hajnal, Koman, Pintér, Dzsudzsák - Szalai, Szabics; Antrenor: Sándor Egervári

Lotul Ungariei pentru meciul cu România

România

Echipa României a câştigat meciul amical cu Australia, disputat la Málaga, cu scorul de 3-2. A fost un meci spectaculos în care "tricolorii" au condus cu 1-0, au fost conduşi cu 2-1, iar la final au învins cu 3-2. Acest amical cu "cangurii" a fost un ultim test pentru români înainte de meciurile cu Ungaria şi Olanda. Ei vor trebui să fie mâine mult mai concentraţi, pentru că la cum merg lucrurile în Grupa D, Ungaria-România pare a fi finala pentru locul 2. Jucătorii vor fi foarte motivaţi, pentru că ştiu că suporterii aşteaptă o calificare la un Campionat Mondial de 16 ani.

Selecţionerul Victor Piţurcă a declarat că meciul cu Ungaria reprezintă o luptă pentru locul doi în clasament, câştigătoarea luând o opţiune serioasă în acest sens. "Este o luptă pentru locul doi cu Ungaria. Echipa care câştigă ia o opţiune serioasă pentru acest loc doi, iar eu consider că avem un mic avantaj pentru că am câştigat în Turcia. Trebuie să fim foarte circumspecţi, ungurii sunt extrem de periculoşi. Au fost conduşi în meciul cu turcii, dar au revenit şi au câştigat. Practic au un fotbal de uzură, se apără bine şi sunt perciuloşi în atac", a declarat Piţurcă.

Costel Pantilimon: "Şansele sunt egale, nu cred că Ungaria e favorită. Poate un mic procent pentru că joacă acasă, dar nu cred că e o diferenţă de valoare între ei şi noi".

Ştefan Radu: "Avem şanse mari să ne calificăm, măcar la baraj. Aş spune că va fi un dezavantaj pentru noi absenţa fanilor, pentru că publicul ungar ar fi pus presiune pe ai lor dacă ar fi fost în dezavantaj".

Alexandru Maxim: "Ca grup, ungurii formează o echipă puternică. Va trebui să fim atenţi la fiecare jucător în parte. Eu sunt de părere că trebuie să mergem încrezători la Budapesta. Putem obţine o victorie pentru că echipa noastră este mai valoroasă, iar asta trebuie să demonstrăm în teren".

Claudiu Keşeru: "Această echipă este capabilă de lucruri foarte mari. Eu îmi doresc să ne calificăm la mondiale chiar dacă eu sunt aici sau nu".

Adrian Mutu: "Noi suntem concentraţi la maximum, iar mâine principalul nostru obiectivul este victoria pentru că acest meci e important pentru locul doi în grupă. Nu contează statistica, generaţiile se schimbă. Sper ca această linie pozitivă a României să continue. Naţionala Ungariei e în ultimii ani mai bună şi se vede, pentru că pune probleme la locul doi. În afară de Olanda, toţi ceilalţi suntem valoric la fel. Iar Ungaria este o surpriză acum".

Ciprian Marica: "Le ţin pumnii strâns colegilor de la echipa naţională, sunt convins ca nu vom pierde nici cu Ungaria, nici cu Olanda".

La ultimele antrenamente din ţară, "tricolorii" au exersat mult fazele fixe. Motivul e simplu: sunt deficitari la aceste momente, în timp ce ungurii sunt specialişti la cornere şi lovituri libere. Din echipa probabilă a ungurilor, şapte jucători au peste 1,88 m, iar cinci trec de 1,90 m!

Principala problemă a selecţionerului Victor Piţurcă o reprezintă postul de fundaş dreapta, unde este nevoit să apeleze la improvizaţii. Astfel, acesta a fost nevoit să apeleze în acest moment la Gabriel Tamaş şi Srgian Luchin, ambii fundaşi centrali de meserie, dar care vor fi nevoiţi să evolueze în partea dreaptă la lot.

În defensivă, Tătăruşanu îi va avea în faţă pe Tamaş, Goian şi Chiricheş. Antrenorul Victor Piţurcă nu ştie încă pe cine va folosi în flancul stâng al apărării, dar înclină să-l utilizeze pe Ştefan Radu (Lazio), iar pe căpitanul Răzvan Raţ (Şahtior) să-l lase pe banca de rezerve.. Selecţionerul crede că Ştefan Radu este mai bun în defensivă decât Raţ (care urcă des în atac), având experienţa din Serie A.

Victor Piţurcă a explicat că Latovlevici nu este în lot pentru că postul de fundaş stânga este acoperit. "M-am gândit şi la convocarea lui Latovlevici, dar pe postul lui sunt Ştefan Radu şi Raţ", a spus Piţurcă.

Deşi Adrian Mutu a fost titular în ultimele partide ale echipei Ajaccio, Piţurcă este de părere că acesta nu este încă la forma maximă. "Mutu nu este la parametrii la care suntem obişnuiţi pentru că a fost accidentat. El a revenit, a jucat în două meciuri titular la echipa de club", a explicat Piţurcă.

Ciprian Marica a început pregătirile alături de ceilalţi jucători ai echipei FC Schalke 04 după şase săptamâni de absenţă. Accidentat la un antrenament, atacantul în vârstă de 27 de ani a fost operat, la 30 ianuarie, la meniscul lateral al genunchiului drept.

Echipa probabilă: Tătăruşanu - Tamaş, D.Goian, Chiricheş, Şt.Radu - Bourceanu, Pintilii - Torje, Mutu, Grozav - B.Stancu; Antrenor: Victor Piţurcă

Rezerve: Pantilimon, Luchin, D.Grigore, Gardoş, Raţ, Ad.Popa, Maxim, Lazăr, Tănase, Chipciu, Rusescu, Keşeru

Cei 24 de jucători convocaţi pentru meciurile cu Ungaria şi Olanda

Partida cu Olanda, programată la 26 martie, de la ora 21:30, la Amsterdam, va fi arbitrată de englezul Mark Clattenburg. La cele două linii se vor afla Simon Beck şi Stephen Child, al patrulea oficial fiind Lee Probert.

FRF şi-a cerut scuze, marţi, faţă de federaţia ungară, de echipa naţională a viitorei adversare a "tricolorilor", faţă de cetăţenii ţării vecine şi faţă de statul ungar pentru incidentul de la Cluj, în care un fan al Rapidului a incendiat un steag al Ungariei.

Pronosticul RomânianSoccer.ro: Ungaria - România va fi un meci foarte important pentru cele două echipe, pentru că cine va reuşi să căştige, îşi va mări considerabil şansele de a juca la toamnă play-off pentru calificarea la CM 2014. Atât ungurii, cât şi românii au pierdut pe teren propriu cu 4-1 în faţa Olandei, echipă care va câştiga grupa D. Astfel, lupta pentru locul 2 se va da între Ungaria şi România, ambele reuşind să învingă Turcia. Echipa lui Sándor Egervári n-a mai participat la un CM de la Mexic 1986, în timp ce cea a lui Victor Piţurcă de la Franţa 1998. Va fi un meci echilibrat, în care se poate întâmpla orice, nicio echipă nefiind favorită. Ungaria - România este meci de X, mai ales că oaspeţii s-ar mulţumi să câştige un punct pe terenul principalei contracandidate la locul 2 în grupă.

Meciul va fi al 81-lea pentru Victor Piţurcă la echipa naţională, în trei mandate. Până acum bilanţul său este de 46 de victorii, 18 egaluri, 16 eşecuri, golaveraj 137-64.

Selecţionerul echipei de fotbal a Ungariei, Sándor Egervári, se află în funcţie din 2010, iar bilanţul său este de 15 victorii, 5 egaluri şi 7 înfrângeri, în 27 de partide.

Preliminariile CM 2014 - Grupa D
Data: 22 martie 2013
Ora: 21:30
Live: TVR 1
Stadion: "Ferenc Puskás"
Oraş: Budapesta
Arbitru: Wolfgang Stark (Germania)
Arbitri asistenţi: J.H.Salver, M.Pickel (Germania)
Arbitru de rezervă: Tobias Welz (Germania)

Echipa naţională de fotbal a României va disputa vineri meciul cu numărul 639 din palmaresul general al tricolorilor. România are în prezent 284 de victorii, 159 egaluri şi 195 eşecuri în 638 de meciuri şi un golaveraj de 1063-831.

sursa :romaniansoccer.ro
Sus In jos
popescuionut86

Puncte : 182
Data de inscriere : 22/12/2012

MesajSubiect: ...............................................................................   Vin Mar 22, 2013 9:02 am

AUSTRALIA & OCEANIA: Cupa mondiala-calificari

Tahiti-Insulele Solomon - 1 , cota 1.65 (MAX BET)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 22.03.2013   Astazi la 3:51 am

Sus In jos

Biletul zilei & ponturi 22.03.2013
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: BILETUL ZILEI , PONTURI , BET INFO , ANALIZE , AVANCRONICI MECIURI & DECLARATII-
Mergi direct la: