AcasaCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Biletul zilei & ponturi 20.03.2013

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
nordvest
Admin

Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

MesajSubiect: Biletul zilei & ponturi 20.03.2013   Mar Mar 19, 2013 1:28 pm

Banuiala zilei (20.03.2013):

Incepand de ieri am inaugurat rubrica "Banuiala zilei" in care am inceput sa postez pe cat posibil zilnic cate un meci ,de genul pauza sau final sau rezultat simplu cu o cota mare in care am sa incerc sa prind o "surpriza". Evident , vreau sa fie foarte clar , acest meci nu este nimic sigur , de genul aberatiilor ce circula pe Facebook ("FIXED" , "100% SURE" etc) , este o simpla analiza proprie care din punctul meu de vedere merita incercata pentru cota mare , dar cu o miza modica.Sa avem bafta !

Rezultatele "Banuielii zilei de ieri" : WON !
Scor final : Torquay-Chesterfield 2-1
Predictie reusita : Torquay , cota 2.60
Profit dupa cele 3 pariuri propuse pe acest meci : +37%

Meciul asupra caruia m-am oprit azi este :

St. Truiden-Aalst

Acest meci este din BELGIA: Belgacom League si se va disputa cu incepere de la ora 21.30 ,ora Romaniei.
Clasamentul dintre cele doua echipe arata astfel:

Oricate analize am face si oricum am intoarce acest meci pe toate partile totul duce intr-o singura directie : victoria gazdelor (St. Truiden).Practic se intalnesc una dintre cele mai bune echipe pe teren propriu (9 victorii 4 egaluri si o singura infrangere 7 goluri primite in 14 meciuri ) cu CEA MAI SLABA ECHIPA IN DEPLASARE ,Aalst , echipa care nu a obtinut nici o victorie in deplasare , a facut doar 4 egaluri si a fost invinsa de 9 ori , iar in toate aceste meciuri a luat exact 30 de goluri.

Asa cum spuneam toate analizele duc spre victoria gazdelor , cu atat mai mult cu cat acestea par motivate si de faptul ca , aparent, isi doresc sa prinda ultimul loc ce duce in playoff-ul pentru promovare.Cu toate acestea azi am sa risc pe acest meci si nu am sa ma duc pe mana gazdelor,e pur si simplu o intuitie,o banuiala asa ca am decis sa risc.Totusi m-ati putea intreba, chiar asa, nici un argument cat de mic ? Aveti dreptate, am si un argument pentru decizia mea ,e drept unul care nu garanteaza nici o reusita , dar totusi un mic argument.Si anume , meciurile dintre cele doua echipe sunt de-a dreptul suspicioase. In intalnirile directe din 12 meciuri jucate in 3 au castigat oaspetii (de 2 ori Aalst) iar la aceea ora bookmakerii au dat cote de 7.14 ,6.20 si 4.21 ca sa nu mai vorbesc ca si atunci cand gazdele au castigat au fost tot la cote peste 3.00 in marea majoritate a cazurilor.In pare rau ca din imaginea postata mai jos nu rezulta in totalitate aceste lucruri,dar daca aveti rabdarea sa cautati cotele pentru fiecare rezultat in parte va puteti convinge de acest lucru.:

in aceste conditii eu am sa joc astfel :

si iata cum ar trebui sa arate mizele jucate pentru ca in cazul in care iese macar una din cele 2 variante propuse sa aveti un profit garantat de 13.77 % :

Daca va plac genul acesta de articole si mai doriti ca ele sa apara , va rog sa-mi lasati mesaje pe acest forum ca sa stiu daca sa mai continui sau nu cu genul acesta de articole.Va multumesc !

by Nordvest`s tips

Ultima editare efectuata de catre nordvest in Mier Mar 20, 2013 5:00 am, editata de 4 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lifeisawager.sportsforum.biz
feri13

Puncte : 8
Data de inscriere : 10/02/2013

MesajSubiect: 1.   Mar Mar 19, 2013 9:39 pm

N.Davidenko-P.Lorenzi--1
J.Sousa_ L.Hewwitt------2
A.Beck-U.Radwanska----2

Basketball

Ultima editare efectuata de catre feri13 in Mier Mar 20, 2013 5:29 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
nordvest
Admin

MesajSubiect: 20 MARTIE 2013   Mar Mar 19, 2013 9:52 pm

Pariati pe Anglia? Aceste meciuri au fost trucate

Este super scandal in Anglia din cauza meciurilor trucate de mafia pariurilor. Federatia de fotbal din Albion a primit informatii potrivit carora fotbalisti de la patru cluburi au pariat pe rezultate corecte la meciuri in care au fost implicati direct. Din „intamplare”, au si castigat. Este vorba despre partide din Blue Square South, o competitie pe care se pariaza masiv.

Blocati de casele de pariuri

Forul fotbalistic din Marea Britanie a indicat printre suspecti fotbalisti de la Chelmsford, Billericay si Hornchurch. Chelmford a facut 2-2 in deplasare cu Bath City, iar Billericay a pierdut acasa in fata lui Welling. Aceste informatii au determinat mai multi bookmakeri sa blocheze partidele jucate de aceste echipe weekendul trecut. Chelmford este implicata in lupta pentru promovare, iar Billericay se afla in zona retrogradarii.

Conducatorii sunt „socati”

Conducatorii cluburilor s-au declarat socati de cele auzite si au au promis sa colaboreze cu federatia in ancheta deschisa. „Intelegem care sunt responsabilitatile noastre in ceea ce priveste pariurile. Vom furniza toate informatiile care vor fi solicitate”, au spus cei de la Chelmsford.

Pe de alta parte, exista suspiciunea ca si sefii ar fi implicati in rezultatele necurate.
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 20.03.2013   Mar Mar 19, 2013 9:56 pm

Alexandru Maxim: Ca grup, ungurii formeaza o echipa puternica

Mijlocaşul Alexandru Maxim a declarat, marţi, într-o conferinţă de presă, că prima reprezentativă poate câştiga partida de la Budapesta din preliminariile CM 2014 deoarece echipa naţională a României este mai valoroasă ca selecţionata Ungariei.

"Ca grup, ungurii formează o echipă puternică. Va trebui să fim atenţi la fiecare jucător în parte. Eu sunt de părere că trebuie să mergem încrezători la Budapesta. Putem obţine o victorie pentru că echipa noastră este mai valoroasă, iar asta trebuie să demonstrăm în teren", a spus jucătorul primei reprezentative.

În opinia lui Maxim, o înfrângere în partida cu Ungaria nu elimină România din cursa calificării la CM 2014. "Este cel mai important meci. Dacă vrem să ne calificăm atunci este decisiv într-o oarecare măsură. Va trebui să mergem cu o mentalitate pozitivă pentru că este necesar să obţinem un rezultat bun. Dar, chiar dacă, Doamne-fereşte, nu vom obţine un rezultat bun acolo, nu înseamnă că noi nu mai avem şanse la calificare. Personal, cred că luăm şase puncte în meciurile cu Ungaria şi Olanda, dar şi patru ar fi excelente", a afirmat, zâmbind, Maxim.

Mijlocaşul a explicat că în ultima perioadă s-a tachinat reciproc cu colegul său de la VfB Stuttgart, maghiarul Hajnal Tamas, pe tema partidei Ungaria - România. "Vorbeam în fiecare zi cu el, ne-am ciondănit în privinţa asta. El mi-a spus că ei sunt foarte montaţi şi îşi doresc foarte mult să câştige acest meci. Pentru mine, că joc cu Ungaria, Olanda sau Andorra este acelaşi lucru când e vorba despre echipa naţională. Trebuie să fim concentraţi la fiecare meci pentru că apărăm culorile României", a menţionat mijlocaşul.

Alexandru Maxim şi-ar fi dorit ca partida de vineri să se dispute cu spectatori, dar recunoaşte că în absenţa acestora România are "un mic avantaj".

Selecţionata României va întâlni naţionala Ungariei la 22 martie pe stadionul "Puskas Ferenc" din Budapesta, în cadrul preliminariilor Cupei Mondiale din 2014, iar pe 26 martie va juca, tot în deplasare, împotriva echipei naţionale a Olandei, pe "Amsterdam ArenA", ambele întâlniri urmând a se disputa de la ora 21:30.

sursa: romaniansoccer.ro
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 20.03.2013   Mier Mar 20, 2013 1:57 am

World Cup 2014 : England :

Cahill joins England withdrawals
Gary Cahill has joined the list of England casualties after being ruled out of Friday's World Cup qualifier against San Marino. The Chelsea defender hurt his knee during his team's win over West Ham at the weekend. Cahill will be reassessed ahead of Tuesday's match in Montenegro. After Rio Ferdinand withdrew from the squad, Cahill's absence adds to manager Roy Hodgson's defensive woes. Hodgson, who has also lost Michael Dawson, brought in Joleon Lescott, Steven Caulker and uncapped Newcastle centre-back Steven Taylor.
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 20.03.2013   Mier Mar 20, 2013 1:58 am

German Bundesliga : Frankfurt :

Eintracht goalkeeper Trapp breaks hand
Eintracht Frankfurt goalkeeper Kevin Trapp has broken his hand while filming a publicity spot with Germany's under-21 team and could miss the rest of the season. The 22-year-old has been one of the top players for the promoted team, who lie in fourth place in the Bundesliga. Trapp has played every game this season. Eintracht's backup goalkeeper is 38-year-old Oka Nikolov.
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 20.03.2013   Mier Mar 20, 2013 1:58 am

World Cup 2014 : France :

Debuchy to miss France qualifiers
Mathieu Debuchy will miss France's upcoming World Cup qualifiers against Georgia and Spain with a left thigh injury. The Newcastle right back picked up the injury in Sunday's English Premier League loss at Wigan. Debuchy has been replaced with Marseille's defender Rod Fanni. France have other injury concerns, with winger Franck Ribery recovering from an ankle ligament injury, and midfielder Yohan Cabaye and winger Jeremy Menez both nursing groin strains.
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 20.03.2013   Mier Mar 20, 2013 1:59 am

English Premier League : Stoke City :

Owen to retire at end of season
Michael Owen has announced he will retire as a player at the end of this season after a 17-year career. The former England striker had previously played for Liverpool, Real Madrid and Newcastle before joining Stoke City on a one-year deal after leaving Manchester United last summer. The 33-year-old has succumbed to a number of injuries over the past seven years and made just seven appearances this season for Stoke, scoring one goal. However, with 262 goals in 569 career appearances to his name, Owen has a pretty decent record.
Sus In jos
nordvest
Admin

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 20.03.2013   Mier Mar 20, 2013 2:00 am

NBA : Cleveland Cavaliers :

Waiters out with a knee injury
Dion Waiters will miss at least one week with a sore left knee and may need surgery, another blow to the Cleveland Cavaliers who are already without Kyrie Irving and Anderson Varejao. Waiters, who has been slowed by the knee for several games, left Monday's game against Indiana in the first half and did not return. The Cavs said Waiters will rest and have treatment over the next week, and it's possible the rookie guard may need an arthroscopic procedure.
Sus In jos
popescuionut86

Puncte : 182
Data de inscriere : 22/12/2012

MesajSubiect: ...............................................................................   Mier Mar 20, 2013 3:55 am

W I N !!!

Ultima editare efectuata de catre popescuionut86 in Mier Mar 20, 2013 10:56 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
silver20

Puncte : 79
Data de inscriere : 21/01/2013
Varsta : 35

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 20.03.2013   Mier Mar 20, 2013 4:18 am

propunerile mele de azi:
- dubla:

Westerlo vs Dessel sub 3,5 goluri @ 1.40 1-0 Wink
St. Truidense VV vs Eendracht Aalst oaspetii inscriu @ 1.65 3-0 Sad
Total cota: 2.31

- single:

Varese vs Novara peste 2,5 goluri @ 2.20 0-2 Sad

- pauza/final:
Westerlo vs Dessel X/X @ 7.00
STATISTICA P/F SILVER20 : 10 PARIURI 3 CASTIGATE 7 PIERDUTE

Ultima editare efectuata de catre silver20 in Mier Mar 20, 2013 11:57 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
popescuionut86

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 20.03.2013   Mier Mar 20, 2013 5:21 am

silver20 a scris:
propunerile mele de azi:
- dubla:

Westerlo vs Dessel sub 3,5 goluri @ 1.40
St. Truidense VV vs Eendracht Aalst oaspetii inscriu @ 1.65
Total cota: 2.31

- single:

Varese vs Novara peste 2,5 goluri @ 2.20

- pauza/final:
Westerlo vs Dessel X/X @ 7.00
St.Truiden-Aalst X/1 , cota 4.35
--------------------------------------
Varese-Novara - ht X , cota 2.10
Sus In jos
popescuionut86

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 20.03.2013   Mier Mar 20, 2013 6:47 am

nordvest a scris:
Banuiala zilei (20.03.2013):

Incepand de ieri am inaugurat rubrica "Banuiala zilei" in care am inceput sa postez pe cat posibil zilnic cate un meci ,de genul pauza sau final sau rezultat simplu cu o cota mare in care am sa incerc sa prind o "surpriza". Evident , vreau sa fie foarte clar , acest meci nu este nimic sigur , de genul aberatiilor ce circula pe Facebook ("FIXED" , "100% SURE" etc) , este o simpla analiza proprie care din punctul meu de vedere merita incercata pentru cota mare , dar cu o miza modica.Sa avem bafta !
..................................................................................................................................................................

"Banuiala zilei" ,by Popescu : Hradecka L. - Pliskova Ka. -1 , cota 3.2
Sus In jos
popescuionut86

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 20.03.2013   Mier Mar 20, 2013 10:51 pm

nordvest a scris:
Pariati pe Anglia? Aceste meciuri au fost trucate

Este super scandal in Anglia din cauza meciurilor trucate de mafia pariurilor. Federatia de fotbal din Albion a primit informatii potrivit carora fotbalisti de la patru cluburi au pariat pe rezultate corecte la meciuri in care au fost implicati direct. Din „intamplare”, au si castigat. Este vorba despre partide din Blue Square South, o competitie pe care se pariaza masiv.

Blocati de casele de pariuri

Forul fotbalistic din Marea Britanie a indicat printre suspecti fotbalisti de la Chelmsford, Billericay si Hornchurch. Chelmford a facut 2-2 in deplasare cu Bath City, iar Billericay a pierdut acasa in fata lui Welling. Aceste informatii au determinat mai multi bookmakeri sa blocheze partidele jucate de aceste echipe weekendul trecut. Chelmford este implicata in lupta pentru promovare, iar Billericay se afla in zona retrogradarii.

Conducatorii sunt „socati”

Conducatorii cluburilor s-au declarat socati de cele auzite si au au promis sa colaboreze cu federatia in ancheta deschisa. „Intelegem care sunt responsabilitatile noastre in ceea ce priveste pariurile. Vom furniza toate informatiile care vor fi solicitate”, au spus cei de la Chelmsford.

Pe de alta parte, exista suspiciunea ca si sefii ar fi implicati in rezultatele necurate.
Totusi,de asta exista si zvonuri pe facebook cu meciuri gen "fixed",desi nu ne vine sa credem. Bineinteles,aceste aranjamente sunt stiute de foarte putini pe facebook insa au aparut multi scammeri care vor sa se imbogateasca din aceste "ponturi",de pe urma fraierilor care le trimit bani si primesc doar "vise".Nasol este ca mafia pariurilor a intrat si in meciurile mai importante din prima liga,spre disperarea noastra ca pariori de rand (si bineinteles bucuria celor care chiar stiu ceva despre acel meci).Acum 2 zile am postat un bilet cu miza 1204 lei cu un castig total de 27.704 lei si am si pus o lista de 6 meciuri,fiind convins ca unul din ele va iesi asa cum era "programat"...Bineinteles,acesta a iesi ultimul meci postat: Billericay-Sutton 1/2 , cota 23. Din pacate nu am stiut care meci este dintre ele sa-l fi putut paria (nu am putut avea acces la informatie pana la capat). Concluzia este ca mafia pariurilor ne da batai de cap si ne aduce ghinion la castigurile noastre planificate prin ceea ce pariem!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 20.03.2013   Astazi la 4:42 pm

Sus In jos

Biletul zilei & ponturi 20.03.2013
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: BILETUL ZILEI , PONTURI , BET INFO , ANALIZE , AVANCRONICI MECIURI & DECLARATII-
Mergi direct la: