AcasaCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Biletul zilei & ponturi 18.03.2013

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
popescuionut86

Puncte : 182
Data de inscriere : 22/12/2012

MesajSubiect: Biletul zilei & ponturi 18.03.2013    Dum Mar 17, 2013 11:29 am

Dijon - Nantes - X , cota 3.05
CFR Cluj - Rapid - 1/X , cota 15
Brasov-U.Cluj - ht X , cota 2.15

Ultima editare efectuata de catre popescuionut86 in Lun Mar 18, 2013 11:40 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
nordvest
Admin

Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

MesajSubiect: 18 MARTIE 2013   Dum Mar 17, 2013 8:39 pm

Avancronica meciului CFR Cluj - Rapid

18.03.2013, Cluj-Napoca, Stadion: "Dr. Constantin Rădulescu", ora: 21:30, live Digi Sport 1
CFR 1907 Cluj - Rapid Bucureşti în Etapa 23 Liga 1

CFR 1907 Cluj

Având mai mulți jucători indisponibili, CFR Cluj a fost nevoită să se mulțumească doar cu un 1-1 la Iași, în fața echipei CSMS. Astfel, au trecut trei meciuri în care campionii nu au reușit să bată pe nimeni și, ce este mai grav, au ajuns la 7 puncte de un loc de Europa League. Mai sunt de disputat 11 etape, astfel că jucătorii lui Paulo Sérgio mai au timp să recupereze această diferență, dar pentru asta, aceștia trebuie să-și schimbe radical atitudinea.

Paulo Sérgio a primit votul de încredere din partea finanţatorului Arpad Paszkany şi pentru sezonul viitor, chiar dacă CFR nu a bifat nici o victorie în partidele oficiale din 2013. "Am discutat cu Paulo Sérgio pentru a afla din cauzele unor rezultate mai puţin bune. Nu e el vinovat, nu se pune problema să plece. Am stabilit detaliile pentru la vară, chiar am discutat de campania de achiziţii. Vom aduce 5-6 jucători şi vom reconstrui lotul împreună cu Paulo Sérgio. Am vorbit şi despre prelungirea angajamentului său, vom parafa cît de curând actele", a confirmat Paszkany.

Fără obiectiv în campionat, Paulo Sérgio trebuie să aducă Cupa României în vitrina clubului. "E un trofeu care ar mai îndulci din rezultatele nefavorabile de la început de an", a spus Paszkany. CFR joacă în semifinalele Cupei cu Astra, prima manşă fiind programată la Cluj.

Mai puţin de 3.500 de bilete s-au vândut până aseară pentru meciul CFR - Rapid. Rezultatele dezamăgitoare din acest sezon ale celor două echipe feroviare i-au determinat pe fani să-şi piardă entuziasmul.

Paulo Sérgio pregăteşte o echipă schimbată faţă de meciul cu CSMS Iaşi. Faţă de meciul cu CSMS Iaşi, antrenorul portughez pregăteşte mai multe modificări în echipa de start. Piccolo şi Godemèche vor reveni după suspendări şi ar putea juca din primul minut, ca şi Rui Pedro, revenit după o accidentare suferită în returul cu Internazionale Milano.

Grecul Pantelis Kapetanos este suspendat pentru cumul de cartonaşe galbene.

Echipa probabilă: Felgueiras - Ivo Pinto, Piccolo, Maftei, Sepsi - Godemèche, Obiora - Maah, Rui Pedro, Camora - Weldon; Antrenor: Paulo Sérgio

Rapid Bucureşti

Rapid a obținut o remiză albă norocoasă pe teren propriu, cu Petrolul, echipă care a avut o bară în prelungiri. Acest punct i-a ajutat pe giuleșteni să urce un loc în clasament, dar nu se pune problema de a se gândi la cupele europene. "Alb-vișiniii" au că obiectiv să se mențină la mijlocul clasamentului, având speranța că în vară lucrurile se vor schimbă în bine la nivel administrativ. Echipa lui Rada va merge mâine în Gruia, unde va întâlni campioană CFR Cluj, o echipă aflată și ea în mare criză de puncte. Rapidiștii au că obiectiv să obțină un punct pe terenul campioanei.

Antrenorul Marian Rada a afirmat că nu îi este frică de meciul din deplasare cu CFR Cluj. "Vom avea un meci foarte greu la Cluj cu o echipă foarte bună, campioana en-titre a României. Noi avem un ascendent moral asupra lor după ce în tur am revenit de la 0-2 şi am câştigat cu 3-2 şi cu un om mai puţin pe teren, iar în urmă cu doi ani am câştigat la Cluj cu 5-0. Moral suntem în faţa lor, dar nu şi valoric, pentru că trebuie să recunoaştem că CFR Cluj e o echipă mai bună. Dar mie nu îmi e frică. Merg cu această echipă să câştig la Cluj, nu mă gândesc că se va întoarce acel 5-0 în defavoarea noastră", a declarat Rada.

Atacantul Daniel Pancu a vorbit despre situaţia în care se află clubul. "Am ajuns să ne simţim ca nişte salahori. Nu ne mai gândim să dăm 2-3 goluri aşa cum era filozofia la Rapid, acum toţi se gândesc să nu ia gol. Eu în atac acolo sunt singur. Aştept susţinerea colegilor, dar nu prea mai vine", a spus Pancu.

George Copos vrea să vândă Rapidul şi ar fi găsit deja un investitor, care şi-ar dori să preia echipa, urmând să-l instaleze ca tehnician pe Ioan Andone. Conform enational.ro, giuleştenii ar urma să fie preluaţi de un investitor care se află pe locul 8 în topul Forbes al celor mai bogaţi români. Gruia Stoica are 44 de ani şi o avere estimată la aproape 450 de milioane de euro! Născut în Toflea, Galaţi, acesta a intrat în afaceri după Revoluţie şi este principalul acţion în momentul de faţă la Grampet, un consorţiu de companii, principalul jucător privat în domeniul căilor ferate din România.

Pentru partida de la Cluj cu CFR, antrenorul Marian Rada nu va putea conta pe Octavian Abrudan (suspendat), Wallace Da Silva, Cătălin Păun (accidentaţi) şi Mădălin Martin, Nicolae Vasile, Alexandru Ioniţă II (incerţi).

Echipa probabilă: Peçanha - I.Voicu, Oros, Dăescu, Mardare - M.Roman, N.Grigore, E.Dică, Şt.Grigorie - Herea, Pancu; Antrenor: Marian Rada

Pronosticul RomanianSoccer.ro: CFR Cluj - Rapid va fi un meci între două echipe care, la începutul sezonul erau candidate la titlu, iar acum după 22 de etape sunt departe și de Europa League. Echipa lui Paulo Sérgio a câștigat în acest an doar un punct din 9 posibile, în timp ce cea a lui Rada a luat 4 puncte. Ambele echipe au marcat doar câte un gol în 2013, având mari probleme în special în compartimentul ofensiv. Pentru clujeni va fi un bun prilej de a se reabilita în fața fanilor, astfel că e de așteptat ca aceștia să joace cu multă determinare, pentru a nu-i dezamăgi din nou. CFR Cluj - Rapid este meci de 1.

În tur: Rapid Bucureşti - CFR 1907 Cluj 3 - 2 (0-2)
Au marcat: 0-1 Ronny (14), 0-2 Vasile Maftei (19), 1-2 Blaže Ilioski (49), 2-2 Nicolae Grigore (61p), 3-2 Nicolae Grigore (69)

Echipa CFR 1907 Cluj se află pe locul 7 în clasament Liga 1, cu 34p, iar Rapid Bucureşti pe 8, cu 30p

sursa: romaniansoccer.ro

Ultima editare efectuata de catre nordvest in Dum Mar 17, 2013 8:50 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lifeisawager.sportsforum.biz
nordvest
Admin

Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 18.03.2013    Dum Mar 17, 2013 8:44 pm

Avancronica meciului FC Brasov - "U" Cluj

18.03.2013, Braşov, Stadion: "Tineretului", ora: 19:00, live Digi Sport 1
FC Braşov - Universitatea Cluj în Etapa 23 Liga 1

FC Braşov

FC Brașov a jucat foarte slab la Giurgiu, fiind învinsă de Astra clar, cu scorul de 3-0. A fost al doilea meci consecutiv disputat în deplasare, în care ardelenii s-au întors acasă fără niciun punct. Deocamdată ei stau bine în clasament, fiind pe locul 9, la 9 puncte de retrogradare, dar vor trebui să mai câștige puncte, pentru a avea un final de sezon fără emoții.

Antrenorul Adrian Szabo a declarat că meciul cu Universitatea Cluj este extrem de important pentru echipa sa, mai ales în condiţiile în care "un pas greşit ar face ca alte echipe să sufle în ceafă" echipei braşovene care ar putea ajunge în zona retrogradării. "Venim după eşecul de la Astra dar trebuie să ne revenim foarte repede pentru că ne aşteaptă un meci foarte dificil, acasă cu Universitatea Cluj, o echipă care pare a fi într-o revenire de formă. Pentru noi lucrurile sunt clare, trebuie să luăm cele trei puncte pentru că, Ceahlăul şi CSMS Iaşi care vin din urmă, ca să nu mai vorbim de Oţelul, care în cazul în care noi facem vreun pas greşit, ne va sufla în ceafă. De fapt, aşa vor sta lucrurile cu toate echipele care sînt după noi în clasament, iar din acest motiv trebuie să ne luăm toate măsurile de precauţie. Universitatea Cluj are jucători care pot pune probleme, dar nu trebuie să le dăm posibilitatea să ajungă în faţa porţii noastre. Concentrarea trebuie să fie maximă, aşa cum era în turul campionatului, atunci cînd jocul nostru arăta mult mai bine".

Portarul Andrei Marinescu a debutat la Giurgiu în tricoul lui FC Braşov, dar a primit trei goluri. În meciul de mâine cu Universitatea Cluj va reveni în poartă titularul Daniel Mutu, care este complet refăcut şi care s-a antrenat normal toată săptămâna.

Echipa probabilă: D.Mutu - Velayos, Oltean, Cr.Munteanu, Cr.Ionescu - Ş.Moraru, Mateiu, Dias, Tătar - Buga, Batin; Antrenor: Adrian Szabo

Universitatea Cluj

Universitatea Cluj a câștigat greu meciul de pe teren propriu cu CS Turnu-Severin, scor 1-0, printr-un gol marcat de Alin Buleică în minutul 65. Acest succes i-a ajutat pe "alb-negri" să urce deasupra liniei retrogradării, profitând de faptul că Ceahlăul a pierdut pe teren propriu în fața Stelei. Antrenorul Ganea și jucătorii veniți în pauza de iarnă au ca obiectiv să nu mai coboare sub locul 14, pentru a se menține în Liga 1.

Antrenorul Ionel Ganea a declarat că Universitatea Cluj va aborda meciul de sub Tâmpa doar la victorie. "Vom avea un meci infernal cu Braşovul, joacă un fotbal foarte bun şi vin după o înfrângere. Sperăm să facem un joc cât mai bun, mergem la victorie", a spus Ganea.

Fostul antrenor Marius Popescu a fost anunţat, înaintea plecării spre Braşov, că nu mai este nevoie de serviciile sale la echipa de seniori. "Am discutat cu Ionel Ganea, care mi-a spus că nu mai este nevoie de serviciile mele. N-am înţeles de ce, nici nu mi-a spus că am greşit cu ceva în colaborarea noastră. Mi s-a spus că voi coordona Centrul de Copii şi Juniori, însă fără a fi consultat sau întrebat, fără vreo decizie scrisă. Nu mai am ce să comentez. Ştiu doar că mi-am făcut datoria întotdeauna pentru acest club, ca şi jucător şi antrenor, de fiecare dată", a declarat Popescu. Ganea va fi asistat în pregătirea primei echipe de Gică Barbu şi Emil Szolomajer, ultimul ocupându-se cu pregătirea portarilor.

Lotul Universităţii a plecat încă de joi spre staţiunea montană Poiana Braşov, acolo unde va rămâne până luni, 25 martie. "Studenţii" vor pregăti la munte partida cu FC Braşov, de luni, după care vor rămâne cantonaţi pentru un stagiu de aproape o săptămână. "E un lucru normal pe care-l fac toate echipele, acela de a lucra centralizat în condiţiile în care campionatul este întrerupt", a explicat Ionel Ganea.

Eduard Nicola a primit în meciul cu CS Turnu-Severin al 4-lea cartonaş galben şi va fi suspendat o etapă.

Echipa probabilă: Boşneag - Ciupe, Ninu, Rațiu, L.Turcu - Bucşă, Muzac - Buleică, Hidişan, Borza - V.Dinu; Antrenor: Ioan Viorel Ganea

Pronosticul RomanianSoccer.ro: FC Brașov - Universitatea Cluj va fi un meci între două echipe de tradiție din Ardeal, care sunt foarte iubite. În acest sezon, formația lui Adrian Szabo este în grafic, fiind la mijlocul clasamentului, în timp ce cea a lui Ganea se luptă cu multă ambiție să evite retrogradarea. "Galben-negrii" au câștigat în 2013, 3 puncte din 9 posibile, în timp ce "alb-negrii" au adunat 4. Gazdele vizează cele 3 puncte pentru a se menține departe de zona retrogradării, în timp ce oaspeții s-ar mulțumi și cu un punct, mai ales că au reușit să urce pe locul 14. FC Brașov - Universitatea Cluj este meci de 1X.

În tur: Universitatea Cluj - FC Braşov 1 - 1 (0-0)
Au marcat: 1-0 Viorel Dinu (66p), 1-1 Georgian Păun (77)

Echipa FC Braşov se află pe locul 9 în clasament Liga 1, cu 29p, iar Universitatea Cluj pe 14, cu 21p

sursa :romaniansoccer.ro
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lifeisawager.sportsforum.biz
johnnybbc

Puncte : 7
Data de inscriere : 12/03/2013

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 18.03.2013    Lun Mar 18, 2013 3:40 am

Brasov-U Cluj
1.60
1
Metalist H.-Goverla ZU
1.40
H1
S.Voegele-A.Cadantu
1.35
1
Arsenal S.-San Martin SJ
1.75
1
CFR Cluj-Rapid B.
1.70
PsFX

Cota 9.00
Sus In jos
wergi

Puncte : 3
Data de inscriere : 18/03/2013

MesajSubiect: wergi   Lun Mar 18, 2013 3:58 am

20:30 Altach Grodig 1 2.20
23:10 Arsenal Sarandi San Martin S.J. 1 1.75
18:30 Panthrakikos Xanthi 1 2.05
20:30 CFR Cluj Rapid Bucharest 1 1.70
Sus In jos
silver20

Puncte : 79
Data de inscriere : 21/01/2013
Varsta : 35

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 18.03.2013    Lun Mar 18, 2013 3:59 am

Azi vin cu urmatoarele propuneri:

Bellinzona vs Wil 1 @ 2.00
Kapfenberg vs Horn 2 @ 1.85

meciul pauza/final:
Dijon Fco vs FC Nantes X/2 @ 5.50
STATISTICA SILVER20 : 7 PARIURI 3 CASTIGATE 4 PIERDUTE
Sus In jos
LaLibelulle

Puncte : 149

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 18.03.2013    Lun Mar 18, 2013 4:14 am

Doua pronosticuri pentru astazi:

Hartberg - Austria Lustenau 2 la cota 1.75
Bellinzola - Wil 1 la cota 2.00

Total cota 3.50

Incredere 7/10

S-avem bafta!

Sus In jos
wergi

Puncte : 3

MesajSubiect: WERGI   Lun Mar 18, 2013 4:35 am

Hartberg A. Lustenau 2 @ 1.75
Bellinzona Wil 1 @ 2.00

meciurile sigure ale mele cum am promis de 99,99%

BONUS
20:30 Dijon - Nantes X 3.10; FT: 0-0 8.30
80%

O ZI PLACUTA
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 18.03.2013    Astazi la 2:16 pm

Sus In jos

Biletul zilei & ponturi 18.03.2013
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: BILETUL ZILEI , PONTURI , BET INFO , ANALIZE , AVANCRONICI MECIURI & DECLARATII-
Mergi direct la: